Katarzyna Maciejewska nagrodzona

2015-03-27

Radna Rady Powiatu Będzińskiego Katarzyna Maciejewska została uhonorowana tytułem Samorządowca Przyjaznego Rodzinie przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Tytuł został przyznany w Warszawie podczas uroczystej gali z okazji obchodów Narodowego Dnia Życia 24 marca 2015 roku.

Tytuł ten przyznaliśmy za stosowanie się do Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie, który uwzględnia m.in. pełne zaangażowanie w pracę na rzecz wspólnoty samorządowej, kierowania się zasadami kultury chrześcijańskiej, wspierania małżeństwa, wspieranie inicjatyw społecznych zwiększających rolę rodziny.

– mówi Paweł Kwaśniak, Prezes Zarządu Fundacji Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Fundacja przyznająca certyfikaty „Kandydata Przyjaznego Rodzinie” i tytuły „Samorządowca Przyjaznego Rodzinie” powstała aby promować, inicjować oraz wspierać działania podkreślające wartość życia i rodziny. Powstała, by pracować nad rozwiązaniami, które stworzą przyjazne warunki dla rodzin w wypełnieniu jej naturalnych funkcji, w myśl zasady: rodzina receptą na szczęście. Doświadczenia osób działających w Fundacji, oparte są o przedsięwzięcia związane m.in. z obchodami Narodowego Dnia Życia, Marszami dla Życia i Rodziny, kampanią „Stop dyktaturze mniejszości!” czy „STOP pigułce śmierci!”.

Otrzymany tytuł „Samorządowca Przyjaznego Rodzinie” to dla mnie wielki zaszczyt. Ale to także poważne zobowiązanie. Myślę, że inicjowane i organizowane od wielu lat, wspólnie z innymi, zwłaszcza z koleżanką Anną Koczur, liczne inicjatywy na rzecz rodziny i życia, to za mało. Oprócz Dni Życia i Rodziny, marszów, konkursów, obchodów Narodowego Dnia Życia i Dni Świętości Życia, samorządowiec musi robić coś więcej.

- wyjaśnia Katarzyna Maciejewska.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress