„Każdy ma wzloty i upadki”

2015-03-06

Giną Mancuso, siatkarka Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza komentuje przebieg ćwierćfinałowych spotkań z Muszyną oraz przestoje w grze. Rozmowę z zawodniczką przeprowadziło Biuro Prasowe Drużyny.

Fot: Biuro Prasowe Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza, autor Dariusz Chećko.

MKS zakończył sezon zasadniczy na 6. pozycji, co według wielu jest lekko rozczarowujące.

Wszyscy chcielibyśmy skończyć fazę zasadniczą na wyższym miejscu niż nr 6, ale czujemy też, że jesteśmy w dobrej sytuacji, że teraz będziemy grali z Muszyną.

– twierdzi Gina Mancuso.

Amerykańska przyjmująca miała w tym sezonie różne momenty. W niektórych meczach potrafiła zaprowadzić zespół do zwycięstwa (np. W spotkaniu z BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała), a w innych nie pokazać już pełni swoich możliwości. Gina zdaje sobie z tego sprawę.

Każdy sportowiec na świecie ma wzloty i upadki. Moim zdaniem, miałam bardzo mocny początek ligi, ale to, czego się nie spodziewałam to, jak długość sezonu wpłynie na mnie. Ostatnio na pewno nie grałam najlepiej, co jest oczywiście dla mnie rozczarowaniem, ale zawsze jest jutro i kolejna szansa, by pracować nad sobą i stać się coraz lepszym.

Skąd wynikają przestoje w grze Amerykani?

To zawsze kwestia personalna. To nie jest tak, że chce się przegrać i grać źle, bo oczywiście nikt tego nie chce. Zawszę chcę grać najlepiej, jak mogę, ale są pewne kwestie, które nie zawsze pozwalały mi tego dokonywać. Jestem młoda i ciągle się uczę.

zaznacza zawodniczka Taurona Banimexu.

Dąbrowianki mają przed sobą ćwierćfinałowe mecze z Polskim Cukrem Muszynianką, które zasadniczo mogą zmienić odbiór tego sezonu.

Wierzę, że możemy grać lepiej, tak dobrze, jak tylko jesteśmy w stanie. Możemy wygrać rywalizację z Muszyną i skończyć ten sezon pozytywnie! – twierdzi przyjmująca MKS-u.

Podopieczne trenera Serramalery przed meczami z Muszyną mają ponad dwa tygodnie przerwy i regularnego, spokojnego treningu. Gina Mancuso uważa, że to dobry moment na odbudowę dla całego zespołu.

Taka przerwa to dobra rzecz dla ciała i umysłu. Wierzę, że dla nas wszystkich może to być bardzo wartościowe.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress