Koleje Śląskie coraz bardziej punktualne

2015-03-13

Każdy z nas narzekał kiedyś na opóźnia pociągów. Niestety w okresie zimowym ten środek transportu nie należy do najbardziej punktualnych. Mamy dobrą wiadomość dla podróżujących Kolejami Śląskim, w pierwszych dwóch miesiącach 2015 roku poprawiły one swoją punktualność o 11%.T

Taki wzrost wynika z najnowszego raportu Urzędu Transportu Kolejowego. W okresie od października do grudnia 2014 roku punktualność przewoźnika wynosiła 81%, w styczniu i lutym 2015 roku wzrosła ona do 92 procent.

Rzecznik Kolei Śląskich zaznacza, że do poprawy przyczynił się głównie spadek liczby remontów prowadzonych na torach. Dotychczas skala prac modernizacyjnych była olbrzymia, pod koniec roku bywały dni, że ok. 40 procent odcinków obsługiwanych przez Koleje Śląskie było remontowanych lub obowiązywały na nich ograniczenia prędkości.

Innymi przyczynami, które zdaniem przewoźnika powodują opóźnienia pociągów, to głównie usypy węgla, interwencje policji czy sytuacje z udziałem osób postronnych. Jedynie co piąte spóźnienie to wina Kolei Śląskich, przeważnie to awaria silników w starszych typach lokomotyw. Dla porównania, od października do grudnia tylko 81 procent pociągów należących do Kolei Śląskich przyjeżdżało punktualnie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress