Międzynarodowy Dzień Teatru w Teatrze Zagłębia

2015-03-23

Trening głosu, zwiedzanie teatru i wcielanie się w rolę kierownika oraz inspicjenta – to atrakcje i role przygotowane przez ekipę Teatru Zagłębia.


Fot. UM w Sosnowcu.

28 marca w ramach projektu „Dotknij Teatru”, który jest organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, teatr będzie otwarty dla wszystkich, którzy chcą namacalnie zobaczyć jak działa.

Trening głosu dla początkujących

Jak mówić wyraźnie i interesująco? Jak przygotować się do wystąpienia publicznego i świadomie kształtować barwę i dynamikę swojego głosu? Wszystkich zainteresowanych rozwojem technik i umiejętności publicznej wypowiedzi zapraszamy na warsztaty emisji głosu.

Prowadzenie:
Przemysław Kania – autor książki „Wyraźnie… Dokładnie… Precyzyjnie”, doktor w dziedzinie sztuk teatralnych, z zawodu aktor i nauczyciel akademicki, specjalista wymowy i logopedii artystycznej. Autor, scenarzysta i reżyser wielu spotkań, projektów i zajęć artystycznych dla dzieci i młodzieży.
Start: 15:30
Czas trwania zajęć: 90 minut
Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzi Biuro Obsługi Widzów, tel. 32 266 11 27.

„Pani Ulu, zaczynamy spektakl”

„Pani Ulu, zaczynamy spektakl!” – powiedziałby tego dnia kierownik dyżuru.
„W porządku, zaczynamy, dziękuję za informację” – odpowiedziałaby inspicjentka.
Ale 28 marca ani kierownik dyżuru, ani inspicjentka nie wypowiedzą tych słów, ponieważ w tym dniu to Wy, Drodzy Widzowie, będziecie mogli wcielić się w ich rolę. W ramach ogólnopolskiego projektu Dotknij Teatru organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zachęcamy do tego, aby dotknąć teatru „od kuchni” – i na jeden spektakl dołączyć do naszego teatralnego teamu.
Ogłaszamy zatem nabór na: inspicjenta, kierownika dyżuru oraz biletera. Osoby, które 28 marca podczas spektaklu „Najdroższy” chciałyby zobaczyć, jak wygląda praca na zapleczu sceny i widowni, zapraszamy do udziału.
Wystarczy do 23 marca na adres bow@teatrzaglebia.pl wysłać zgłoszenie w formie krótkiego listu motywacyjnego – dlaczego to właśnie Wy powinniście pełnić wybraną przez siebie rolę (koniecznie z podaniem numeru telefonu). Wśród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybierzemy te najciekawsze, a dodatkowo wylosujemy dwóch widzów, którzy w tym dniu obejrzą spektakl z zupełnie niecodziennej perspektywy.

Źródło: UM Sosnowiec

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress