„Nie kupuj kota w worku”

2015-03-13

Czy dokonując jakiegoś zakupu natkałeś się kiedyś na nieuczciwego przedsiębiorcę? W razie problemów z nieuczciwymi sprzedawcami warto skorzystać z bezpłatnych porad pracowników Inspekcji Handlowej.

Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Katowicach nie każdy konsument zna swoje prawa i wie jak z nich korzystać. W tym celu w naszym regionie po raz kolejny zorganizowana została akcja „Nie kupuj kota w worku”.

Akcja polega na tym, że przebrani za koty w workach pracownicy inspekcji handlowej uczulają konsumentów na to co, jak i gdzie kupują. Na pracowników inspekcji możecie natchną się dzisiaj w Katowicach. Nietypowe „koty w worku” będziecie mogli spotkać również w niedzielę, kiedy to przypada Światowy Dzień Konsumenta.

Konsumenci w każdej sytuacji powinni dobrze przyjrzeć się kupowanym towarom, sprawdzać stan fizyczny produktów i datę ważności. Często zdarza się, że firma źle wykonała zamówioną usługę, a sprzedawca nie chce uwzględnić reklamacji. Wtedy inspekcja handlowa służy pomocą.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress