Nowy komisariat zamknięty na cztery spusty

2015-03-12

Było huczne świętowanie, w którym udział wzięli najważniejsi policjanci, władze Sosnowca, lokalni działacze i wielu przedstawicieli mediów. Uroczystość otwarcia wybudowanego od podstaw nowego komisariatu policji przy ul. Piłsudskiego 32 była w miniony piątek (6 marca) dużym wydarzeniem. Niestety na oficjalnym otwarciu wszystko się skończyło, bo policjanci nie mogą wprowadzić się do budynku.

Policjanci nie mogą rozpocząć służby w nowym budynku ponieważ Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nie wydał jeszcze zgody na jego użytkowanie. Stosowny wniosek wpłyną do inspektoratu dopiero we wtorek, czyli 4 dni po oficjalnym otwarciu komisariatu.

Na wydanie zgodny na użytkowanie budynku sosnowieccy policjanci mogą poczekać nawet trzy tygodnie. Komenda Miejska Policji w Sosnowcu tłumaczy, że piątkowe uroczystości miały charakter bardziej ceremonialno-wizerunkowy, związany głównie z nadaniem nowego sztandaru jednostce, ufundowanego przez ministra spraw wewnętrznych.

Podkreślamy, że piątkowe uroczystości miały za zadanie uczczenie wręczenia sztandaru sosnowieckiemu garnizonowi Policji oraz – by fakt tren uczynić bardziej atrakcyjnym dla gości – przejęcie od wykonawców nowoczesnej siedziby komisariatu. Uroczystość połączona została bowiem z prezentacją warunków, w jakich pełnić będą służbę policjanci i w jakich obsługiwani będą nasi interesanci. Organizowanie dwóch imprez w relatywnie krótkim czasie byłoby niepotrzebnym mnożeniem kosztów, nakładów organizacyjnych i nadmiernym zaangażowaniem czasu zaproszonych gości.

- informuje w oficjalnym oświadczeniu Komenda Miejska Policji w Sosnowcu.

Funkcjonariusze liczą na to, że złożony przez nich wniosek zostanie szybko rozpatrzony przez PINB. Do tego czasu nowy komisariat musi pozostać zamknięty. Obecnie mogą w nim przebywać wyłącznie ci policjanci, którzy zabezpieczają znajdujące się tam wyposażenie i mienie.

Przypomnijmy, że koszt budowy nowoczesnego obiektu wraz zakupem wyposażenia to dokładnie 8 mln 604 tys. 397 złotych. Miasto wsparło budowę 400 tysiącami złotych.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress