Policja rozlicza sprawców wtorkowych burd

2015-03-20

9 osób usłyszało już zarzuty w związku z zamieszkami do jakich doszło we wtorek pod Komendą Miejską Policji w Sosnowcu. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Zatrzymany postawiono zarzuty z art. 223 § 1 Kodeksu Karnego, w związku z art. 57a to jest czynna napaść na funkcjonariuszy policji, uwzględniliśmy również chuligański charakter tego występku. Postawiliśmy również zarzut z art 254 § 1 KK i jest to czynny udział w zbiegowisku o charakterze publicznym.

- wyjaśnia Magdalena ZiobroProkuratury Rejonowej w Sosnowcu.

Przypomnijmy, że w trakcie  kilkusetosobowej demonstracji pod komendą stróże prawa zatrzymali 14 najbardziej aktywnych napastników.

Wśród zatrzymanych znajdowało się trzech nieletnich chłopców w wieku 15 i 16 lat. Wszyscy będą odpowiadać przed sądem rodzinnym i nieletnich za czynny udział w zbiegowisku, niszczenie mienia i napaść na mundurowych. Dwóch z nich przekazanych już zostało pod opiekę rodziców, jeden będzie przewieziony do ośrodka szkolno-wychowawczego, gdzie już od pewnego czasu przebywa.

-mówi podinsp. Dariusz Panas, p.o. oficera prasowego KMP w Sosnowcu.

W świetle informacji jakie przekazała prokuratura badająca sprawę śmierci 23-latka, demonstracja mająca na celu napiętnowanie policji w związku ze ”śmiertelny pobiciem„ mężczyzny była zupełnie bezzasadna. Jak wykazały wstępne wyniki sekcji zwłok sosnowiczanin zmarł na skutek obrzęku mózgu wywołanego prawdopodobnie na skutek zatrucia środkami odurzającymi.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress