Policjanci w nowym komisariacie

2015-03-06

Jeszcze w listopadzie 2012 roku to miejsce wyglądało zupełnie inaczej. Dziś w miejscu wyburzonego 3 lata temu komisariatu stoi zupełnie nowy budynek, w którym pod koniec lutego sosnowieccy policjanci rozpoczęli służbę.

Powiedzmy sobie szczerze był to obiekt odpowiadający standardom okresu przedwojennego albo zaraz powojennego. Natomiast w tej chwili znajdujemy się w nowoczesnym obiekcie administracji państwowej, który spełnia wszelkiego rodzaju standardy.

-mówi mł. insp. Andrzej Poprawa Komendant Miejski Policji w Sosnowcu

Budowa Komisariatu Policji I w Sosnowcu to jeden z kroków zaplanowanego na lata 2013 – 2015 programu standaryzacji policji w Polsce.

Ma on na celu ułatwienie dostępu do naszych obiektów, przyjęcie w komfortowych warunkach naszych interesantów, są to często osoby, które padły ofiarą różnych przestępstw. Chodziło również o to aby nam policjantom poprawić warunki pracy.

- wyjaśnia mł. ins Piotr Kucia, z-ca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach

W całym garnizonie śląskim prowadzonych jest obecnie 11 inwestycji, ponadto gruntowny remont przechodzi blisko 30 obiektów.

Wszystko po to aby nasze budynki miały jednolita barwę, jednolitą szatę graficzna abyśmy w końcu mogli z daleka dostrzec budynek policji.

- dodaje mł. insp Piotr Kucia.

Nowa siedziba sosnowieckich policjantów jest niemal siedem razy większa niż stary budynek. Niewątpliwie inwestycja poprawi warunki obsługi mieszkańców Sosnowca oraz warunki służby i pracy załogi tej jednostki.

Jakość pracy sosnowieckiej policji bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo naszych mieszkańców, tym samym na jakość życia w Sosnowcu. Sprawą oczywistą jest dla nas to, że gmina musi wspierać policje, to jest nasz wspólny interes.

- komentuje Mateusz Rykała, I z-ca Prezydenta Sosnowca.

Koszt budowy komisariatu wyniósł niemal 8 mln 500 tys. zł, a środki na ten cel pochodziły z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji oraz budżetu miasta. Kolejną inwestycją, która władze sosnowca przeprowadza wspólnie z policjantami będzie budowa Nowej Komendy Policji.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress