„Psychoterapia, czyli seks grupowy”

2015-03-16

Spektakl pod tajemniczo brzmiącym tytułem „Psychoterapia, czyli seks grupowy” to spotkanie terapeuty (Jacek Borkowski) z pacjentem (Adam Marjański), podczas którego lekarz dusz stara się odblokować i uzdrowić niekonwencjonalnymi metodami swojego klienta.

Fot. UM Będzin.

To taka „sztuczka”, coś na pograniczu spektaklu i kabaretu. Jej autorem jest nieżyjący już aktor i nasz przyjaciel Jacek Chmielnik. Gdy przypadkiem natrafiłem na jego tekst, wiedziałem, że jest on napisany jak dla mnie. W końcu od 13 lat wcielam się w postać psychologa w serialu „Klan”. Po raz pierwszy będę miał okazję, aby na scenie wykorzystać doświadczenie nabyte poprzez granie Piotra Rafalskiego.

- wyjaśnia Jacek Borkowski.

Spektakl podejmuje temat seksu, który okazuje się pretekstem do dalszych, głębszych rozmów. Głównym jego przesłaniem jest apel, aby ludzie nie byli wrogo nastawieni w stosunku do siebie, aby wynosili uczucia ponad pragmatyzm, kochali się i nie odczuwali nienawiści. – Choć mówimy o seksie, nie ma tutaj miejsca na obsceniczność czy wulgarność – zapewnia Jacek Borkowski. – Zamierzamy prowokować przez zaskakujące sytuacje oraz bawić do łez.

W przedstawieniu będącym swoistym eksperymentem dużą rolę odgrywa publiczność. Jest ona włączona do czynnego udziału w spektaklu.

22 marca o godzinie 17.00 spektakl odbędzie się w filii Ośrodka Kultury w Grodźcu (ul. Słowackiego 2).

Cena biletu: 35 zł w przedsprzedaży, 45 zł w dniu koncertu. Miejsca numerowane. Szczegóły pod nr. tel.: 32 725 65 85.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress