Slalom Gigant o Puchar Starosty Będzińskiego

2015-03-05

Około 130 km od Będzina panuje iście zimowa aura, Istebna przyciąga do siebie miłośników sportów zimowych. W środę w Ośrodku Narciarskim Złoty Groń odbył się Slalom Gigant o Puchar Starosty Będzińskiego.

To już druga edycja Slalomu Gigantu, pogoda dopisała, zadowolenie dzieci jest. To są dzieci z terenu naszego powiatu będzińskiego.

-mówi Arkadiusz Watoła, starosta będziński.

Współorganizatorem zawodów był Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Będzinie. Uczestnicy konkurowali z sobą w trzech kategoriach wiekowych. Na stoku zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich.

Głównie chodzi o to aby młodzież mogła spędzić sześć godzin na świeżym powietrzu. Niektórzy zmierzyli się pierwszy raz z gigantem, dwa razy przejechali gigant. Najważniejsze jednak jest to, że można poszusować na stoku przy fajnych warunkach.

- wyjaśnia Jacek Wieczorek, nauczyciel Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Będzinie.

W Istebnej mieszkańców powiatu będzińskiego przywitała piękna zimowa aura, na która u nas nie mamy już co liczyć. Zawodnicy slalomu znakomicie poradzili sobie z przygotowaną dla nich trasą. Zdobywcy medali chętnie opowiadali o swoich początkach na stoku.

Jeżdżę od ósmego roku życia. Pewnego razu pojechałem z rodzicami do Włoch i spodobało mnie się. Początkowo jeździłem na nartach, a później zacząłem jeździć na desce.

- opowiada Jakub Sokowski, zdobywca I miejsca w Kategorii Snowboard, Gimnazjum, Chłopcy.

Ja jeżdżę od trzeciego roku życia, brałam udział w licznych zawodach. To jest już mój piąty sukces. Biorę udział w zawodach miejskich i powiatowych, ogólnie pasję do nart zaszczepił we mnie tata.

- zdradza Magda Szota, zdobywczyni II miejsca w Kategorii Narty, Gimnazjum, Dziewczyny.

Na stoku mogliśmy zobaczyć również Emila Bystrowskiego. Wicestarosta przyznaje, że lubi jazdę na nartach, choć robi to tylko rekreacyjnie.

Staram się czerpać jak najwięcej z tego na ile warunki pozwalają. Ryzyko to jest już raczej przeszłość.

-komentuje Emil Bystrowski, wicestarosta będziński.

Jak zdradziły władze powiatu jeżeli będzie zapotrzebowania na organizację tego typu wydarzeń, impreza z pewnością będzie odbywać się cyklicznie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress