Stawka jest wysoka – rozmowa z Pawłem Zmarlakiem

2015-03-27

Po wygranej koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza umocnią się na 12. miejscu w tabeli i będą ścigać pozostałe drużyny. Po porażce nad dąbrowianami ciążyć będzie widmo lotu w dół w ligowej klasyfikacji.

Fot. Adrianna Antas, MKS Dąbrowa Górnicza

Stawka jest wysoka. Gramy nie tylko o dwa punkty, ale też o nagrodę dla naszych kibiców na wsparcie w pierwszym sezonie w ekstraklasie.

- zapowiada Paweł Zmarlak, kapitan beniaminka z Zagłębia Dąbrowskiego, przed sobotnim starciem z Wikaną Startem Lublin.

Zwycięstwo z Polpharmą wyszarpane w końcówce, zacięta walka z mistrzem Polski na jego boisku – ostatnie mecze dodały wam pewności siebie?

Każdy mecz ma swoją historię, więc nie ma co rozpamiętywać tego, co było. Trzeba wyjść na parkiet po to, by wygrać.

Sobotni rywal też jest rozpędzony, w trzech poprzednich spotkaniach także przegrał wyłącznie z mistrzem kraju. Na dodatek w tabeli traci do was tylko punkt, a zatem stawka tego starcia jest bardzo wysoka…

Zdecydowanie, stawka jest wysoka – zwycięstwo zwiększa naszą przewagę nad rywalami, którzy są za nami w tabeli. Lublinianie ostatnio grają lepiej, więc czeka nas kolejny trudny mecz.

Kto jest faworytem? Dąbrowscy kibice po ostatnich emocjach i domowym zwycięstwie przyjdą do hali, licząc na kolejną wygraną.

Gramy u siebie, postaramy się nie zawieść naszych kibiców.

Do końca rundy zasadniczej pozostało sześć meczów, przed własną publicznością zaledwie trzy. Gra toczy się więc chyba nie tylko o ligowe punkty i o jak najwyższe miejsce w tabeli, ale także o „premię” dla fanów za wsparcie w trakcie całego historycznego sezonu w ekstraklasie?

Myślę, że gra toczy się o wszystkie wymienione rzeczy – miejmy nadzieję, że z jak najlepszym efektem dla nas.

Rozmawiał Damian Juszczyk

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress