Weekendowe sukcesy dąbrowskiej młodzieży

2015-03-02

Juniorki MKS-u awansowały do turnieju półfinałowego mistrzostw Polski, a drużyna młodziczek zdobyła brązowy medal mistrzostw Śląska.

Podopieczne Ireneusza Borzęckiego zajęły drugie miejsce w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski juniorek i ten wynik dał im awans do kolejnego etapu rozgrywek.

Pierwszy set pierwszego spotkania ćwierćfinałowego to bardzo dobra gra zawodniczek MKS-u, które utrzymywały się na kilku punktowym prowadzeniu. Druga partia to wyrównana gra obydwu zespołów jednak błędy w końcówce sprawiły, że ostatecznie seta wygrały rywalki. Trzeci set to pełna dominacja zawodniczek z Łodzi, które dzięki swojej dobrej grze i błędom zawodniczek z Dąbrowy Górniczej od początku seta prowadziły kilkoma punktami i które ostatecznie wygrały tego seta. Początek czwartej partii to początkowo wyrówna gra punkt za punkt, jednak seria punktów w końcówce pozwoliła gospodyniom turnieju na wysokie zwycięstwo w tym secie i doprowadzenie do remisu w całym meczu. Tie-break to początkowo bezpiecznie kilku punktowe prowadzenie miejscowych, jednak czym bliżej końca meczu, tym więcej popełniały błędów i ostatecznie wygrały 17:15 i całe spotkanie 3:2

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – ŁKS SMS MG13 Łódź 3:2 (25:22, 24:26, 20:25, 25:17, 17:15)

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Krzeszewska, Wydmańska, Wylężek, Borowiecka, Sochacka, Lach, Piątek (libero) oraz Zych, Kaszuba, Ślęzak.

Początek drugiego meczu dąbrowianek to dobra gra w każdym elemencie, jednak seria punktów stracona w środkowym fragmencie seta i błędy w jego końcówce sprawiły, że to zawodniczki Sandecji Nowy Sącz wygrały premierową odsłonę meczu. Drugi set to początkowo wyrównana gra punkt za punkt, która utrzymywała się do stanu 10:9. Jednak seriami zdobywane punkty przez zawodniczki MKS-u sprawiły, że ostatecznie wygrały one drugą partię do 14 i w całym meczu doprowadziły do remisu 1:1. Trzecia i czwarta partia meczu to bezpieczne kilkupunktowe prowadzenie gospodyń turnieju, które ostatecznie zwyciężyły w tych partiach i w całym meczu odniosły zwycięstwo 3:1.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – Sandecja Nowy Sącz 3:1 (22:25, 25:14, 25:21, 25:18)

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Krzeszewska, Sochacka, Wylężek, Borowiecka, Kaszuba, Lach, Piątek (libero) oraz Zych, Noszczyk, Wydmańska, Dziekanowska.

Sobotnie spotkanie to perfekcyjna gra dąbrowianek w pierwszym secie, w którym zdobywały one seriami punkty i nie dając najmniejszych szans rywalkom z Nysy zwyciężyły do 8. Druga partia to kilkupunktowe prowadzenie miejscowych uzyskane na początku seta, które bezpiecznie dowiozły one do końca partii zwyciężając ostatecznie do 19. Trzecia i najciekawsza partia meczu to początkowo gra punkt za punkt, jednak przestój w grze, który przytrafił się w połowie seta sprawił, że rywalki objęły czteropunktowe prowadzenie (16:20). Dąbrowianki nie załamały się jednak takim obrotem sprawy i pokazały charakter i zimną krwią odrobiły straty, a następnie po ciekawej końcówce zwyciężyły do 22 i w całym meczu 3:0. Wynik ten oznaczał, że dąbrowianki były już przed ostatnim meczem turnieju pewne awansu do grona 16 najlepszych drużyn w Polsce.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – NTSK Nysa 3:0 (25:8, 25:19, 25:22)

Tauron Banimex MKS Dabrowa Górnicza: Krzeszewska, Wydmańska, Wylężek, Borowiecka, Sochacka, Lach, Piątek (libero) oraz Kaszuba, Dziekanowska, Tysler.

Ostatni mecz turnieju, w którym rywalkami gospodyń były zawodniczki z Wrocławia i którego stawką było pierwsze miejsce w turnieju i możliwość rozstawienia w losowaniu grup półfinałowych, to początkowo słaba gra podopiecznych trenera Borzęckiego, które nie potrafiły poradzić sobie z dobrze dysponowanym tego dnia rywalkami. Trzecia partia to delikatna przewaga MKS-u, która utrzymywała się aż do stanu 19:19, kiedy to rywalki pierwszy raz w tej partii objęły prowadzenie. Nie wykorzystały one jednak piłki meczowej i dąbrowianki zwyciężyły w tej partii 26:24. Czwarty set to kilkupunktowa przewaga Tauronu uzyskana na początku seta, której rywalki nie były w stanie odrobić i po raz drugi w tym turnieju o wyniku meczu MKS-u miał zadecydować tie-break. Początek tie-breaka to wyrównana gra punkt za punkt, jednak to zawodniczki Impelu na zmianie stron prowadziły 8:7. Problemy z przyjęciem w decydującej części seta oraz błędy własne sprawiły jednak, że dąbrowianki przegrały decydującą partię 11:15, a cały mecz 2:3. Porażka ta sprawiła, że dąbrowianki musiały zadowolić się drugim miejscem w turnieju.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – Impel Gwardia Wrocław 2:3 (21:25, 16:25, 26:24, 25:21, 11:15)

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Krzeszewska, Wydmańska, Wylężek, Borowiecka, Sochacka, Lach, Piątek (libero) oraz Zych, Dziekanowska, Kaszuba.

Najlepszą zawodniczką MKS-u w ćwierćfinałowym turnieju mistrzostw Polski uznana została Magdalena Kaszuba. Turniej półfinałowy rozegrany zostanie w dniach 13-15 marca. Gospodarz turnieju oraz rywalki Taurona Banimexu MKS Dąbrowa Górnicza nie są jeszcze znane.