Wytwarzał dopalacze i nimi handlował

2015-03-06

19-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej postanowił dorobić w nielegalny sposób. Uczeń zespołu szkół zawodowych produkował własne dopalacze i handlował nimi na terenie placówki, w której się uczył.

Fot. Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej.

policyjni śledczy ustalili, że 19-latek udostępnił pewien środek innemu uczniowi, który po jego spożyciu z objawami zatrucia trafił do szpitala.

W środę dąbrowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że uczeń jednej z dąbrowskich szkół zawodowych może znajdować się po wpływem alkoholu na terenie placówki oświatowej. 19-latek z objawami zatrucia trafił do szpitala. Szybko okazało się, że nieznanej substancji chemicznej udzielił mu rówieśnik, uczeń tego samego zespołu szkół zawodowych przy ul. Legionów Polskich w Dąbrowie Górniczej. Policjanci szybko dotarli do szkolnego dealera „dopalaczy”, a w jego miejscu zamieszkania zabezpieczyli prawie 300 gramów różnych mieszanek substancji chemicznych częściowo już pokonfekcjonowanych w foliowych woreczkach strunowych.

- podaje KMP w Dąbrowie Górniczej.

 19-latek, który trafił do szpitala po spożyciu zakupionej u kolegi substancji doszedł już do siebie i opuścił dąbrowski szpital. Wytwarzane przez pasjonata materiały „kolekcjonerskie” trafiły do laboratorum. W przypadku stwierdzenia w nich substancji zabronionych lub niebezpiecznych za narażenie kolegi na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia może mu grozić nawet do 3 lat więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress