Z Muszynianką o półfinał

2015-03-16

W środę, 18-go marca o godzinie 18 Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza zmierzy się z Polskim Cukrem Muszynianką w ramach 1/4 finału Orlen Ligi.

Dla podopiecznych trenera Serramalery końcówka fazy zasadniczej nie była najlepsza. Dąbrowianki były blisko ogrania Budowlanych Łódź, z którymi mimo prowadzenia 2:0 przegrały 2:3. Siatkarki odpadły ponadto z Pucharu Polski przegrywając w Sopocie 0:3. Szczęście zawitało do drużyny dopiero w ostatnim spotkaniu ligowym gdzie MKS wygrał mecz z SK Bank Legionovia Legionowo 3:1.

Kibice dąbrowianek liczą, że drużyna wróci do dobrej formy – takiej jaką prezentowała na początku roku, gdy była w stanie w bardzo przekonującym stylu pokonać Chemika Police i Galatasaray Daikin Stambuł.
Z kolei, Polski Cukier Muszynianka już na początku sezonu 2014/2015 okazał się jego rewelacją.

Podopieczne Bogdana Serwińskiego zakończyły fazę zasadniczą na 3. miejscu zaskakując ekspertów swoją skuteczną grą. Drużyna z Muszyny opiera się na perfekcyjnie opanowanym systemie gry serwis-blok. W tym drugim elemencie główną bronią muszynianek była Sylwia Wojcieska, która w ostatnim meczu fazy zasadniczej doznała jednak zerwania więzadeł w kolanie, co wyklucza ją z gry na około pół roku.

- informuje biuro prasowe Tauron Banimeks MKS Dąbrowa Górnicza.

W trakcie przygotowań do fazy play-off Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza rozegrał dwa sparingi z SK Bank Legionovią Legionowo i dwukrotnie odniósł zwycięstwo. W pierwszym spotkaniu było 4:1, a w drugim 3:1. Polski Cukier Muszynianka zmierzyła się za to z KS Developresem SkyRes Rzeszów i wygrała 4:0, a najlepiej punktująca zawodniczką gospodyń była Natalia Kurnikowska.
W tym sezonie oba zespoły spotkały się ze sobą dwa razy i dwukrotnie lepsza była Muszynianka, która u siebie wygrała 3:0, a w walentynki w Dąbrowie Górniczej 3:2.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress