DPS winny śmierci pensjonariuszki?

2015-04-03

Henryk Pawłowski od prawie roku próbuje wyjaśnić w jaki sposób doszło do śmierci jego matki, jego zdaniem winni są pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej.

Po pierwsze doprowadzili do tego przez przedawkowanie leków, mama dostawała cztery gatunki leków na nadciśnienie, po drugie była nienależyta opieka, ona tam leżała w smrodzie. Drugiego maja 2014 doszło do agonii, została przewieziona do Szpitala Miejskiego w Dąbrowie Górniczej i tam dokończyli dzieła. Mama zmarła, była przeprowadzana sekcja zwłok w tej sprawie i biegły lekarz zataił szczegółowe znaczenie w tej sprawie, czyli wygląd zewnętrzny mojej mamy, Heleny Pawłowskiej.

- wspomina Henryk Pawłowski, mieszkaniec Sławkowa.

Chodzi o wygląd twarzy zmarłej kobiety, opis sekcji zwłok różni się od tego co pokazują zdjęcia wykonane przez Henryka Pawłowskiego.

Po śmierci mama leżała w szpitalnym prosektorium, byłem tam i zrobiłem film. Co innego jest na opisie z sekcji zwłok, a co innego na zdjęciach, na których widać, że Pawłowska Helena miał oczy i usta otwarte, w opisie sekcyjnym jest na odwrót, zamknięte oczy, zamknięte usta.

- komentuje Henryk Pawłowski.

Sprawę śmierci matki pana Henryka bada dąbrowska prokuratura. W grudniu ubiegłego roku dochodzenie w tej sprawie zostało zawieszone, powodem takiej decyzji było zaistnienie długotrwałej przeszkody w kontynuowaniu postępowania. 30 marca sąd zmienił postanowienie prokuratury. Decyzja sądu to pierwszy sukces w drodze do prawdy. Teraz pan Henryk musi doprowadzić do należytego wyjaśnienia sprawy w prokuraturze. Pytań jest tu wiele, jednym z nich jest to dotyczące okoliczności przyjęcia zmarłem kobiety do DPS-u.

Dyrektor, która przyjmowała Helenę Pawłowską stwierdziła w przesłuchaniu, że nie dostali, żadnej dokumentacji i przed przyjęciem nie widzieli Pawłowskiej Heleny. A jednak Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej twierdzi co innego, że ta dokumentacja wpłynęła. Jeżeli wpłynęła to gdzie ta dokumentacja była przed przyjazdem mamy?

-pyta Henryk Pawłowski.

Henryk Pawłowski chce by winni śmierci jego matki zostać ukarani.

 To nie tylko tu w Dąbrowie Górniczej tak się dzieje, ale w całej Polsce. Tylko ludzie milczą bo się boją. Ja nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje w naszym kraju!

- stwierdza Henryk Pawłowski.

Organem badającym sprawę śmierci Heleny Pawłowskiej jest Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Górniczej. Będziemy powracać do tego tematu.

Za zgodą Henryka Pawłowskiego publikujemy również numer jego telefonu – 515455383. Bohater naszego materiału ma nadzieję, że inne redakcje zainteresują się śmiercią jego matki.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress