Najlepsze liceum w powiecie

2015-04-07

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie to szkoła posiadająca wiele certyfikatów świadczących o wysokim poziomie kształcenia. Placówka znalazła się wśród 500 najlepszych liceów w Polsce.

Fenomen tej szkoły to nie tylko świetnie zdane egzaminy, to również zasługa nowoczesnego podejścia do edukacji. Tu zajęcia prowadzą nie tylko nauczyciele, ale również specjaliści z różnych dziedzin.

Jest sporo tych zajęć, tak jak dzisiaj z burmistrzem Sławkowa. Były zajęcia z panem Andreczko dotyczące wypełniania rozliczeń podatkowych. To przydatne rzeczy, które w późniejszym życiu mogą się nam bardzo przydać.

-mówi Przemek Ustymowicz, uczeń Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie.

To jest taka aktywizująca forma zajęć, jest to bardzo pozytywnie odbierane przez klasę.

- twierdzi Basia Stanuch, uczennica Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie.

Burmistrz Sławkowa, który wcielił się w rolę nauczyciela z Przedsiębiorczości przyznaje, że takie doświadczenie jest ciekawe zarówno dla uczniów jak i osoby prowadzącej zajęcia.

Nie jestem jedyną osoba, która na taki krok się zdecydowała. Dla młodzieży jest to ciekawe doświadczenie, bo z punktu widzenia programu zajęć mogą się też spotkać z osobami, które pewnymi sprawami zajmują się zawodowo. Przy okazji jest to dla nich atrakcyjna forma przeprowadzenia zajęć.

-wyjaśnia Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa.

Kolejnym atutem Zespołu Szkół w Sławkowie jest indywidualnie podejście do ucznia, w tej szkole zajęcia z przedmiotów rozszerzonych odbywają się w niewielkich grupach, co bardzo chwalą uczniowie.

W pierwszej liceum jak jestem to mamy klasy 30-osobowe, ale jeżeli chodzi o rozszerzenia to te grupy są mniejsze i sądzę, że w takiej grupie lepiej przyswajamy wiedzę.

- komentuje Weronika Zawisz, uczennica  Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie.

 Nasza szkoła jest mała i stosunkowo na uboczu, dlatego panuje tutaj taka rodzinna atmosfera. Każdy z każdym się zna, panują pozytywne emocje. Pani dyrektor jest bardzo pozytywnie nastawiona do każdego ucznia.

- mówi Basia Stanuch.

Dodatkowo relacje pomiędzy uczniami, a nauczycielami mają tu partnerski charakter.

Myślę, że to jest bardzo dobre określenie tych relacji między nami. Faktycznie jest tak, że nie ma jakiejś rywalizacji, to są osoby, które szanuje się i które się lubi. 

- stwierdza Dominika Cieślik, uczennica  Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie.

Uczniowie chętnie spędzają tu czas również po zajęciach lekcyjnych mocno angażując się w życie szkoły.

Myślę, że to też zależy od indywidualnego podejścia uczniów. Myślę, że w tej szkole są tacy uczniowie, którzy chcą coś osiągnąć i nie trzeba ich do niczego zmuszać.

-wyjaśnia Magda Adamczyk, uczennica  Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie.

Ogromne zaangażowanie pokazują również mieszkańcy Sławkowa, dla których szkoła jest ważnym punktem na mapie miasta.

Ludzie chcą się z nami identyfikować i angażować. To, że mamy Uniwersytet Pięknego Wieku, to że wspieramy Akcję Żonkil, to że wychodzimy na przeciw to efekt tego, że mieszkańcy nam ufają, jeżeli robimy coś to ludzie nas wspierają.

- mówi Danuta Janik , dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie

To wsparcie i ogromne zaangażowania całej społeczności Sławkowa czuć w każdym zakamarku szkoły. W tym miejscu panuje naprawdę wyjątkowy klimat.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress