Wernisaż dąbrowianki w Sławkowie

2015-04-09

Już w najbliższy piątek w Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Ireny Wiltosińskiej ”Kolor Niepokorny”. W programie uroczystości przewidziano także występ Wioletty Drzewieckiej.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza

Wystawa prezentowana będzie w galerii Działu Kultury Dawnej w Sławkowie (Rynek 9) do 7 maja.

Irena Wiltosińska - artysta malarz nieprofesjonalny. Mieszka i tworzy w Dąbrowie Górniczej. Reprezentuje Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, Pracownię Malarstwa Sztalugowego oraz Stowarzyszenie Promocji Kultury Zagłębia przy Ośrodku Kultury w Będzinie. Maluje obrazy. Są to prace wykonane w technice olejnej, akrylowej oraz pastele. Pasjonuje się rzeźbą w glinie. W ramach działalności STKZD prowadzi warsztaty plastyczne w szkołach i przedszkolach. Uczestniczy w plenerach malarskich, bierze udział w konkursach plastycznych. Chętnie oddaje swoje prace na aukcje charytatywne. Obrazy jej znajdują się u osób prywatnych w całej Polsce oraz w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Poza wystawą w Sławkowie, prace Ireny Wiltosińskiej będzie można oglądać także w maju, w ramach II Międzynarodowego Zagłębiowskiego Festiwalu Sztuki ART PASSION FESTIVAL oraz jesienią na wystawie jubileuszowej z okazji 25 lecia twórczości malarskiej i 10 lecia działalności i twórczości artystycznej w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego oraz na bieżąco na wystawach zespołowych prezentujących twórców zagłębiowskich.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress