Piersi na urodzinach MOK-u w Wojkowicach

2015-04-20

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach ma już pięć lat, w miniony weekend placówka hucznie obchodziła swoje urodziny.

Wojkowickie Dni Kultury to na prawdę niepowtarzalna impreza, która w tym roku trwa trzy dni.  Jest to czas kiedy Miejski Ośrodek Kultury świętuje swą rocznicę powstania, prezentujemy wtedy efekty swojej działalności. Pierwszego dnia swoje umiejętności prezentują uczestnicy zajęć oraz warsztatów, które odbywają się na terenie ośrodka.  Drugiego dnia dziękowaliśmy natomiast osobom, które przyczyniają się do rozwoju naszej placówki.

- mówi Katarzyna Kościelny z Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach.

Wojkowickie Dni Kultury tradycyjnie już zakończył się koncertem gwiazdy wielkiego formatu. W tym roku urodziny MOK-u uświetnił zespół Piersi.

Przyjechałem tu ponieważ dwóch kolegów ze szkoły muzycznej gra w zespole Piersi. To fajne gdy na scenie możemy zobaczyć znajomych z dawnych lat, sam jestem muzykiem więc przyjemnie pooglądać kogoś kto zdobył sławę z tak dobrym zespołem.

-wyjaśnia uczestnik koncertu.

Inicjatywa WDK na stałe wpisała się już do kalendarza imprezy odbywających się cyklicznie w Wojkowicach.

Przyjeżdża do nas wielu gości m.in z Sosnowca, Będzina, wiem że jest też kilka osób z Katowic. Idealnie sytuację obrazuje piosenka „Bałkanica” mówiąca o tym, że będzie się działo, bo tu w Wojkowicach się dzieje i jako włodarz tego miasta bardzo się z tego powodu cieszę. Dzieje się przede wszystkim w Miejskim Ośrodku Kultury, który obchodzi swoje pięciolecie. Jest to pięciolatek, ale jak widzimy bardzo prężnie działający.

-komentuje Tomasz Szczerba, burmistrz Wojkowic.

Od słynnej Balkanicy, którą wspominał burmistrz Wojkowic zespół Piersi rozpoczął swój koncert w Miejskim Ośrodku Kultury. Muzycy pracują obecnie nad swoim najnowszym albumem pt. Płyta Jarmarczno-Rokowa.

Ta płyta jest dla każdego kto zechce po nią sięgnąć i jej posłuchać. My mamy taką nadzieję, że spodoba się ona zarówno młodszym jak i starszym, wyższym i niższym, grubszym i chudszym, niezależnie od płci, wyznań religijnych, czy przynależności politycznych. Myślę, że spodoba się ona większości ponieważ jak zawsze to mówimy muzyka musi być ponad podziałami.

- mówi Adam „Asan” Asanov, wokalista zespołu Piersi.

Krążek miał trafić do sprzedaży 30 marca jego premiera została jednak przesunięta.

Postanowiliśmy dograć jeszcze dwa utwory o panującej obecnie sytuacji społeczno-politycznej, o zbliżających się wyborach, w związku z powyższym daliśmy sobie jeszcze trochę czasu i płyta ukaże się niebawem.

-wyjaśnia Adam Asanov.

Nowa płyta do sklepów muzycznych ma trawić tuż po wyborach prezydenckich, fani zespołu będą musieli uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress