Turniej „Zagraj z Banimexem”

2015-04-27

Amatorski turniej piłki siatkowej „Zagraj z Banimexem” to dobra zabawa i zdobycie cennego doświadczenia. Nagrodą był pojedynek z MKS Banimex Będzin.Coraz więcej zawodów amatorskich pokazuje jedno, że zainteresowanie tą dyscypliną sportu jest ogromne i nadal rośnie. Dlatego miasto stawia na siatkówkę, wspiera ją i promuje.

Pasjonaci siatkówki mieli okazję zmierzyć się w turnieju „Zagraj z Banimexem”.

Bardzo wysoki poziom turnieju jak na zawody amatorskie.

- mówi Mateusz Bednarczyk, z drużyny amatorskiej „Benek i Przyjaciele”.

O puchar walczą amatorzy, najczęściej to grupy przyjaciół, którzy się znają i lubią razem trenować.

Siatkówka ogólnie jest sportem, w który może grać każdy. W Polsce ta dyscyplina sportu wiąże się z dużymi sukcesami, to fajny sport dla wszystkich ludzi.

- dodaje Mateusz Bednarczyk, „Benek i Przyjaciele”.

Podczas turnieju nie brakowało emocji. Każda z drużyn walczyła o nagrodę główną,w tym wypadku to pojedynek z drużyną Banimexu, zespołem, który w tym roku debiutował w plus lidze.

To jest w formie zabawy, chcieliśmy z nimi zagrać taki mecz finałowy w nagrodę, chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę.

- podkreśla Mariusz Gaca, MKS Banimex Będzin.

Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna „Benek i Przyjaciele”.

Udało się, bo byliśmy jedną drużyn, dużo walki poświęcenia i fajna promocja siatkówki w mieście.

- stwierdza Mateusz Bednarczyk, ze zwycięskiej drużyny.

II powędrowało do drużyny KS Wyspiański z Krakowa, którzy byli nieco rozczarowani przegraną, marzyli o zmierzeniu się z będzińską drużyną.

Bardzo żałujemy, że nie udało nam się zagrać z Banimexem, właściwie przyjechaliśmy tutaj po zwycięstwo, trafiliśmy na bardzo mocną grupę. Miejmy nadzieję, że za rok uda nam się wygrać i zmierzyć z drużyną MKS Banimex Będzin, jeżeli organizator nas zaprosi na turniej.

- mówi Konrad Kurenda, UKS Wyspiański Kraków.

Coraz więcej zawodów amatorskich pokazuje jedno, że zainteresowanie tą dyscypliną sportu jest. Dlatego miasto stawia na siatkówkę, wspiera ją i promuje.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress