Chciał zapalić marihuanę nad brzegiem jeziora

2015-04-24

Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 31-latka. Młody dąbrowianin posiadał przy sobie środki narkotyczne w postaci suszu marihuany. Sprawa młodego mężczyzny trafi teraz do sądu.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem przed godz. 20.00 w rejonie tzw. zatoczki na brzegiem dąbrowskiego jeziora Pogoria 3. Stróże prawa patrolując rejon akwenu zauważyli nerwowo zachowującego się mężczyznę. Okazało się, że powodem okazywanego zdenerwowania w kontakcie z policjantami był zwitek papieru z zawartością suszu ziela marihuany w zaciśniętej dłoni dąbrowianina. Śledczy zabezpieczyli narkotyki i zatrzymali posiadacza zakazanej prawem rośliny. Sprawa 31-latka znajdzie swój finał w sądzie.

- podaje Komenda Miejskie Policji w Dąbrowie Górniczej.

Pamiętajmy, że spożywanie środków odurzających i substancji psychotropowych jest w naszym kraju surowo zabronione.

Art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress