Dni Otwarte Funduszy Europejskich

2015-04-30

8 i 9 maja w Będzinie odbędą się zajęcia dla dzieci pt. w zajęciach „Tropem tajemnic wzgórza zamkowego w Będzinie”, zostaną one zorganizowane w podziemiach i na wzgórzu zamkowym.

Impreza organizowana jest w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.
8 maja, w piątek, w zajęciach mogą wziąć udział grupy zorganizowane ze szkół podstawowych. Udział należy zgłosić pod nr tel. 32 267 77 07.

W sobotę 9 maja do wspólnej zabawy organizatorzy zapraszają natomiast wszystkie dzieci z Będzina i okolic pod opieką osób dorosłych. Należy przyjść o godzinie 14.00 przed podziemia będzińskie.

Zajęcia będą miały charakter zabawy terenowej. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie drużyny rywalizujące ze sobą. Spotkanie zacznie się w podziemiach, które w ten dzień zostaną zwiedzone inaczej niż zazwyczaj. Będzie trzeba wykazać się odwagą i spostrzegawczością.

Kolejne zadania będą czekać w parku na wzgórzu zamkowym. Nie będą one łatwe, trzeba będzie m.in. odpowiadać na pytania związane z historią wzgórza zamkowego, układać puzzle na czas i tworzyć napis, używając czcionki neogotyckiej.

Organizatorzy przewidują pamiątki dla wszystkich uczestników spotkania oraz dodatkowe nagrody przekazane przez Urząd Marszałkowski dla najbardziej aktywnych. Zajęcia będą trwały ok. 2 godzin.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress