Dorota Sumińska w Akademii Pokoleń

2015-04-20

Po kilkumiesięcznej przerwie powracamy z nowymi propozycjami interesujących spotkań i warsztatów. Na pierwsze spotkanie, inaugurujące Akademię Pokoleń, zapraszamy 21 kwietnia o godz. 17.00 do dąbrowskiej Biblioteki Głównej (ul. T. Kościuszki).

Fot. UM Dąbrowa Górnicza

Druga edycja międzypokoleniowego projektu kulturalno-edukacyjnego, realizowanego od kwietnia do października, skierowana będzie do przedstawicieli różnych grup wiekowych: dzieci i młodzieży, dorosłych oraz osób starszych. Program projektu obejmie cykl działań kulturalno-animacyjnych, tj. warsztaty tematyczne, wykłady i wyjazdy, dzięki którym uczestnicy poszerzą swoje horyzonty, rozwiną umiejętności, a także zdobędą cenne doświadczenia.

Ważnym celem zadania jest propagowanie idei uczenia się przez całe życie. Przygotowana oferta będzie sprzyjała tworzeniu skutecznych narzędzi budowania potencjału społecznego i intelektualnego lokalnej społeczności, przełamywaniu barier czy kształtowaniu międzypokoleniowych relacji.

Gościem specjalnym będzie Dorota Sumińska – znana lekarka weterynarii i publicystka, która przeniesie publiczność w świat zwierzaków i egzotycznych podróży. Bohaterka spotkania opublikowała kilka książek dotyczących opieki nad zwierzętami domowymi, prowadziła też programy telewizyjne (Zwierzowiec w TVP1 i część o zwierzętach w Między kuchnią a salonem w TVN) i radiowe (Zwierzenia na cztery łapy w I Programie Polskiego Radia oraz Wierzę w zwierzę na antenie Tok FM) na ten temat.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress