Głosuj i zmieniaj Sosnowiec!

2015-04-29

27 kwietnia rozpoczęło się przyjmowanie wniosków do II edycji Budżetu Obywatelskiego. Będą one przyjmowane do 22 maja. W tej edycji do podziału między szesnaście obszarów zabezpieczono kwotę sześciu milionów złotych.

Aby projekt został zakwalifikowany do głosowania musi być możliwy do zrealizowania i zgodny z prawem. Ponadto musi dotyczyć spraw, które znajdują się w kompetencjach gminy, a co najważniejsze jego realizacja musi być planowana na gruntach miejskich i zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego.

Projekt musi zostać zgłoszony na specjalnym formularzu, który można otrzymać w jednym z punktów konsultacyjnych znajdujących się na terenie miasta lub pobierając go ze strony www.konsultacje.sosnowiec.pl. Zgłoszenia należy składać w Wydziale Rozwoju i Promocji Miasta w budynku przy ul. Małachowskiego 3, pok. 37 lub w Biurze Obsługi Interesenta w budynku głównym przy Al. Zwycięstwa 20. Dla tych, którzy będą mieli jakieś problemy, uwagi z wypełnieniem wniosku czekamy 11 maja w Centrum Informacji Miejskiej na Placu Stulecia w godz. 9.00-17.00 kiedy to odbędzie się maraton pisania projektów. Osoba, która zgłasza projekt musi mieć ukończone 16 lat i mieszkać w strefie, w której ten projekt dotyczy.

 – tłumaczy Michał Starzyński z Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta.

Między czerwcem a wrześniem zgłoszone projekty zostaną poddane ocenie przez odpowiednie komórki Urzędu Miejskiego. We wrześniu zweryfikowane projekty ujrzą światło dzienne. W dniach 2-9 października odbędzie się głosowanie. Każdy mieszkaniec ma możliwość oddania 3 głosów: po jednym w Strefie Mieszkańca, w Strefie Drogowej oraz w Obszarze Edukacji z terenu całego miasta. Głosy oddane wielokrotnie znoszą się powodując unieważnienie wszystkich głosów mieszkańca. Oprócz wskazania popieranego projektu, głosujący musi podać swoje dane osobowe.

 Zapraszam mieszkańców do wzięcia udziału w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Mam nadzieję, że w tym roku frekwencja będzie lepsza niż w roku ubiegłym i do projektu włączy się jak najwięcej sosnowiczan.

 – mówi prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Źródło: UM Sosnowiec

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress