Groźny wypadek w Będzinie

2015-04-17

W centrum Będzina doszło wczoraj do groźnego wypadku. Na skrzyżowaniu ulicy Małobądzkiej z ulicą Krasickiego zderzyły się dwa samochody.

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Grodźcu, źródło:facebook

W wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby. Jedną z nich trzeba było wyciągać z pojazdu przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

Wewnątrz jednego z pojazdów pozostawała na przednim siedzeniu pasażerka, obaj kierowcy opuścili pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych. W wyniku zdarzenia uszkodzona został kablowa szafka telefoniczna oraz złamany został drewniany słup telefoniczny. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do uwięzionej pasażerki przy użyciu sprzętu hydraulicznego oraz ewakuacji poszkodowanej wraz z ZRM na noszach do karetki. Wszystkie uczestniczące w zdarzeniu osoby po przebadaniu przez Ratowników Medycznych zostały przetransportowane do Szpitala. Jednocześnie w obu pojazdach odłączono akumulatory, a w samochodzie VW zakręcono zawór zbiornika LPG (instalacja nie uległa rozszczelnieniu). Zabezpieczono również telefoniczną szafkę kablową i złamany słup. Dalsze działania JOP polegały na neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu i zmyciu jezdni wodą. W wyniki wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ samochód osobowy Opel Vectra, cały przód samochodu samochodu osobowego VW Passat, uszkodzeniu uległa kablowa szafka oraz drewniany słup telefoniczny. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy JRG Będzin, zastęp OSP Grodziec, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, dwa patrole Policji oraz dwie Pomoce Drogowe.

-podaje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress