Leszek Balcerowicz odwiedził sosnowieckich licealistów

2015-04-27

21 kwietnia na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego nasze Liceum odwiedził autor transformacji gospodarczej Polski, wicepremier i minister finansów w kilku rządach, wybitny ekonomista profesor Leszek Balcerowicz.

W wypełnionej po brzegi auli pan profesor przedstawił swoją ocenę 25 lat wolności gospodarczej w Polsce, podkreślając, że po 1989 roku nasz kraj wykonał niebywały skok gospodarczy w porównaniu z innymi krajami regionu. Ostrzegając młodzież przed polityczną manipulacją uczulał aby nie dać się oszukać populistycznym schematom, bo nie zawsze to co darmowe znaczy dobre.

W drugiej części spotkania uczniowie Plater zasypali naszego gościa pytaniami na temat współczesnych dylematów gospodarczych Polski – np. kwestii przyjęcia euro czy wieku emerytalnego. Najbardziej zainteresowani uczniowie mogli po spotkaniu kupić najnowszą książkę prof. Balcerowicza pt. „Warto się bić” i zdobyć dedykację autora.  Spotkanie z tak wybitnym specjalistą i znanym politykiem było dla uczniów bardzo ciekawym i cennym doświadczeniem, a niektóre dyskusje i spory przeniosły się nawet na szkolne korytarze, gdzie długo jeszcze wymieniane były uwagi i opinie na poruszone podczas spotkania tematy

Informację nadesłała mgr Iwona Milcarz-nauczyciel matematyki II LO im.E.Plater

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress