Mieszkania dla studentów i ogródki gastronomiczne za 1/5 ceny

2015-04-27

Mieszkania dla absolwentów, niższe ceny za ogródki gastronomiczne i mniej rygorystyczne kryteria przy ubieganiu się o mieszkania komunalne, to pierwsze elementy ułatwień wchodzących w skład pakietu mieszkańca i przedsiębiorcy, które zostały przyjęte przez sosnowieckich radnych w czasie piątkowej sesji.

Chcemy by pakiet mieszkańca i pakiet przedsiębiorcy ruszyły jak najszybciej. Dzięki zmianom mamy w rękach realne argumenty zarówno dla mieszkańców jak i przedsiębiorców, bowiem im więcej udogodnień, tym większą szansa na rozwój naszego miasta.

– tłumaczy Arkadiusz Chęciński,  prezydent Sosnowca.

Nowe regulacje w sprawie ogródków gastronomicznych pozwolą przedsiębiorcom sporo zaoszczędzić, bo opłaty spadną aż pięciokrotnie. Z kolei w uchwale w sprawie wynajmowania mieszkań komunalnych zmienione zostało kryterium metrażowe z 5 m² pow. pokoi na osobę na 7 m² oraz podniesiono kryterium dochodowe w gospodarstwie wieloosobowym z wysokości 100% najniższej emerytury do 150% oraz w gospodarstwie jednoosobowym z 150% najniższej emerytury do 200%.

Na zmianach skorzystają również najzdolniejsi absolwenci szkół wyższych, którzy mieszkają w Sosnowcu, bowiem zmiana w uchwale pozwala na wynajmowanie im mieszkań.

Doskonale wiemy jak ciężko teraz o własne mieszkanie i z jakimi wyrzeczeniami się to wiąże. Nowe zasady stworzą szanse dla większej liczby sosnowiczan na własny kąt. Zmieniamy nasze miasto, by stało się przyjazne mieszkańcom i przedsiębiorcom.

- podkreśla prezydent Sosnowca.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress