Mistrzowie na torze

2015-04-07

12 kwietnia do Dąbrowy zawita krajowa śmietanka sportów motorowych. Okazją będą mistrzostwa i puchar Polski w superenduro, które zgromadzą kilkudziesięciu zawodników.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza.

W zawodach wystartuje ok.50-60 zawodników, najlepszych w Polsce. Jednocześnie to czołówka światowa, bo Polacy odnoszą duże sukcesy na arenach międzynarodowych.

– zapowiada Artur Brzozowski ze stowarzyszenia MotoDąbrowa, które organizuje zawody.

Superenduro to widowiskowa dyscyplina, łącząca w sobie motocross z trialem, czyli pokonywaniem na jednośladzie rozmaitych przeszkód – głazów, kłód, stromych podjazdów, zbiorników z wodą czy wysokich stert opon.

Wstęp dla publiczności będzie bezpłatny. Zawody rozpoczną się godz.12.30. Potrwają do 16.30. Na godz.17 zaplanowano ceremonię wręczenia nagród.

Mistrzostwa i puchar Polski rozegrane zostaną na torze przy ul. Zakawie. Powstał w październiku 2014r., na hałdach, nasypach i łąkach w okolicy Zakawia i Lipówki. Jako pierwsi, jesienią zeszłego roku, „wytestowali” go motocykliści i quadowcy, biorący udział w zawodach o puchar prezydenta miasta. Tor gościł również uczestników mistrzostw Polski południowej w motocrossie, a także miłośników crosscountry.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress