My Nie Gryziemy – profilaktyka ugryzień przez psy

2015-04-15

Profesjonalny personel poruszający się w pełni wyposażonym amerykańskim truckiem to sukces na udane szkolenie dla najmłodszych. W tym niebanalnym pojeździe dzieci mogą dowiedzieć się jak prawidłowo rozumieć psa.

Pozycja żółwia jest uznawana jako najwłaściwszy sposób postępowania w przypadku ataku psa.

Ważne jest aby dziecko jak najszybciej ją wykonało. Ważne również jest to aby nauczyciele w szkole, pomimo, że my ją tu pokazujemy, przećwiczyli to w szkole kilkukrotnie, żeby dziecko robiło to automatycznie.

- wyjaśnia Olga Januszkiewicz z Fundacji Ewy Naworol.

Zajęcia związane z profilaktyką pogryzień przez psy ruszyły w Sosnowcu z początkiem tygodnia. Tematyka związana z zwierzętami w tym mieście nie jest nikomu obca.

Inwestujemy w miejskie schronisko, budujemy wybiegi dla zwierząt, angażujemy się w akcje chipowania, czy kastrowania kotów wolnowiążących. Chcemy aby świadomość wśród mieszkańców naszego miasta w stosunku do zwierząt była coraz większa.

- komentuje Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Akcja pt. ”My nie Gryziemy„, dzięki której uczniowie sosnowiecki szkół mogli dowiedzieć się jak postępować z czworonogiem została zorganizowana dzięki Fundacji Ewy Naworol, która powstała w 2013 roku.

Z roku na rok mamy coraz więcej chętnych , jest coraz więcej zainteresowanych osób, grup, różnych instytucji, które chciałyby abyśmy przeszkoliły jak największą liczbę dzieci. Także z roku na rok nasz zasięg jest coraz większy.

- mówi Olga Januszkiewicz.

Wraz z zasięgiem akcji rośnie również świadomość wśród najmłodszych. Kolejnymi punktami na mapie Fundacji Ewy Naworol są: Dąbrowa Górnicza oraz Świętochłowice.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress