Najbliższe plany Sosnowca

2015-04-14

Nowa sala koncertowa po dawnym kinie Muza, dni miasta, ścieżka rowerowa na ul. Gospodarczej, to najbliższe plany Sosnowca.

Nie wiadomo co tu teraz będzie, jakie będą imprezy organizowane w tej Muzie, co za spotkania jakieś nie wiem.

- mówi Krzysztof Młynarski, mieszkaniec Sosnowca.

To pytanie zadaje sobie nie tylko Krzysztof, ale wszyscy spacerujący obok dawnego kina Muza. To kultowe miejsce Sosnowca nieco zmieniło swoje oblicze.

Będzie również przyciągać bardzo różnorodną publiczność, 28 maja wielkie otwarcie, tego dnia mieszkańców i gości zaprosimy na dobry koncert, podczas którego będzie można posłuchać i pośpiewać  dobre, znane piosenki.

- tłumaczy Aleksandra Marzyńska, naczelnik Wydziału Kultury i Komunikacji Społecznej UM w Sosnowcu.

Ci, którzy zdążyli Muzę nieco bliżej obejrzeć też mają swoje zdanie.

Nie przyglądałam się tak szczegółowo, ale jest wielka zmiana na korzyść.

- dodaje mieszkanka Sosnowca.

Korzyścią jest także wystrój elewacji, tuż przed otwarciem zmienione zostaną napisy. Chodzi tutaj o czcionkę i kolejność wpisania dzielnic miasta.

One będą takie jak są w starych radioodbiornikach, lada chwila zostaną zerwane i naklejone nowe,  to tylko tyle co możemy teraz robić, to są środki europejskie, których nie można zmienić w trakcie trwania projektu.

- dodaje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Wizytówką miasta jest także Ogród Polisensoryczny, który powstaje przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4. Kolejne koła aktywności pojawią się już wkrótce, znalazły się środki na drugi i trzeci etap budowy ogrodu. Ideą tego miejsca jest  integracja dwóch światów, świata dzieci zdrowych i niepełnosprawnych.

To jest teren, na który może wejść każdy mieszkaniec miasta i po prostu tam być, my również tam jesteśmy i to jest prawdziwa integracja za zgodą obu stron.

- stwierdza Iwona Durek – Sypek, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 4.

Na co dzień nie spotyka się na swojej drodze tylu ludzi niepełnosprawnych, To powinno być naturalne i pouczające dla starszych i dla młodych.

- mówi Jerzy Hajduga, mieszkaniec Sosnowca.

Miasto również zachęca do uczestnictwa w dniach Sosnowca,  jak podkreśla Aleksandra Marzyńska z Wydziału Kultury i Komunikacji Społecznej każdy podczas trzydniowej imprezy znajdzie coś dla siebie.

Zależało nam na tym, aby pierwszy dzień był w rytmie disco i dlatego po koncercie zabawa taneczna, drugi dzień to cykl koncertów, główna gwiazda to Piasek, trzeciego dnia wystąpi Krzysztof Krawczyk.

- informuje Aleksandra Marzyńska z sosnowieckiego magistratu.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress