Nie bij mnie, kochaj mnie

2015-04-23

Okaleczone„, ”w zakrwawionych bandażach„ – tak wyglądają pluszaki pozostawione na ławkach, przystankach czy w holach różnych instytucji w Dąbrowie Górniczej. W ten sposób uczestnicy akcji ” Nie bij mnie, kochaj mnie„ chcą zwrócić uwagę na problem przemocy, która dotyka najmłodszych.

Akcja, zainicjowana w 2013r. przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 20 kwietnia miała w Dąbrowie swoją trzecią odsłonę. Przeprowadzili ją uczniowie - Nicola Kozieł, Piotr Wiktorowski, Anna Bińczycka, Klaudia Adamus, Klaudia Iwan i Justyna Gucwa, a także nauczyciele - Joanna Waszkiewicz, Anna Tylec, Agnieszka Kowalczyk i Ilona Jeziorowska, z Gimnazjum nr 1.

- informuje Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Uczestnicy akcji chodząc po mieście, zostawiając w różnych miejscach „poszkodowane” maskotki przypominali o przypadkach bicia i krzywdzenia dzieci. Rozmawiali z przechodniami, zbierali też podpisy osób popierających to przedsięwzięcie. Odwiedzili m.in. Pałac Kultury Zagłębia i Urząd Miejski.

Sytuacje, gdy najmłodsi – zamiast ciepła i miłości – dostają ból i cierpienie, są częste. To pokazuje, że głosów sprzeciwu wobec takich zachowań nigdy nie jest zbyt wiele. Nie można do nich dopuszczać, a gdy dzieje się coś złego, trzeba reagować.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress