PARTYcypacyjana Sobota

2015-04-16

18 kwietnia, zainteresowani złożeniem wniosku do Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego, będą mogli porozmawiać o swoich pomysłach, dowiedzieć się, jak przygotować kosztorys czy poszukać miejsca, w którym wykonanie projektu będzie możliwe.

Fot. Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej

Będzie to możliwe w ramach akcji „Sobota PARTYcypacyjna”, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Kościuszki 25). Na pytania mieszkańców odpowiadać będą pracownicy Urzędu Miejskiego. Od godz.9 do 15 będzie można konsultować z nimi m.in. kwestie dotyczą kosztorysów, lokalizacji przedsięwzięć oraz ewentualnych trudności, które mogą pojawić się w trakcie ich realizacji.

Więcej informacji w Biurze Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej – nr tel. 32 295 67 41, 32 295 96 38, mail: twojadabrowa@dabrowa-gornicza.pl

Przypomnijmy, że przyjmowanie wniosków do Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego rozpoczęło się 7 kwietnia. Propozycje przedsięwzięć do realizacji w dzielnicach można zgłaszać do 20 maja. W ramach trzeciej edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego, tak jak w zeszłym roku, mieszkańcy będą mogli rozdysponować 8 mln zł. Pojawiła się za to kilka zmian – m.in. zwiększyła się liczba dzielnic.

Zmodyfikowane zasady budżetowe to m.in. efekt opinii i pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców, urzędników i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Oceny i sugestie przekazywano podczas badań ankietowych i spotkań konsultacyjnych.

Liczba dzielnic wzrosła z 30 do 35, dokonano też zmian ich granic i nazw. Wybrane rejony – plac Wolności, park Hallera, Zielona, Śródmiejski i Podlesie, Pogorie I – IV, Wzgórze Gołonoskie, planty im. Piotrowskiego – będą objęte odrębnymi konsultacjami dotyczącymi ich rewitalizacji.

Gdy propozycje nie będą dotyczyć gruntów gminnych, wnioskodawcy będą musieli dostarczyć mapkę i zgodę właściciela. Ich brak spowoduje odrzucenie wniosku ze względów formalnych. Zmienił się formularz zgłaszanego projektu. Utrzymany został natomiast 6 dniowy termin głosowania, które przeprowadzone będzie w listopadzie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress