Pokaz mody w ekonomiku

2015-04-02

W ramach konkursu „Gimnazjalna Szkoła Fachu 2015″ w Zespole Szkół Ekonomicznych odbył się pokaz mody. W formie prezentacji artystycznej przygotowali go uczniowie kierunku technik technologii odzieży.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza

Wszystkie modele powstały w pracowni szkolnej, pod kierunkiem p. Małgorzaty Skutnik. Do ich wykonania wykorzystano resztki materiałów pozyskane z zakładu odzieżowego WESTA z Czeladzi oraz kupony tkanin  będące odpadami produkcyjnymi.

W ten sposób uczniowie zaprezentowali w jaki sposób można z „niczego” stworzyć coś niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju.

Pokaz składał się z trzech odrębnych kolekcji. Kolekcję „Kolorowa biel” zaprojektował i wykonał Daniel Solipiwko uczeń klasy I TO. Kolekcja ta to powrót do prostoty formy i fasonu, w której dominuje biel ocieplana skórzanymi, kolorowymi wzorami.

Kolekcję „Powiew lekkości” zaprojektowała i wykonała Wiktoria Andrusiewicz uczennica klasy II TO, wspólnie z Wiktorią Lazarek, Natalią Pyśk i Darią Wąsiewicz. Forma i fason modeli opiera się na lekkości i miękkości materiałów o tęczowych i pastelowych kolorach. Całość przeplata się zwiewnością i uwodzicielskim powiewem kobiecości.

Kolekcję „Szkolną” zaprojektowały i wykonały uczennice klasy II TO: Wiktoria Andrusiewicz, Wiktoria Lazarek, Natalia Pyśk i Daria Wąsiewicz. W kolekcji dominuje swoboda ruchu, dowolność kolorystyczna i sportowy styl ubioru.

Kolekcję fryzur wykonała grupa uczennic klasy III F i II TF zawodu technik usług fryzjerskich pod kierunkiem nauczycielek Justyny Łaskawiec i Ewy Dubińskiej.

Wystylizowane fryzury są mieszanką inspiracji egzotycznych połączonych z duchem nowoczesności. Makijaż w stylu awangardowym wykonała p. Edyta Mrozik Układ choreograficzny powstał pod kierunkiem nauczycielek Renaty Malary i Marty Radeckiej.

Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży gimnazjalnej, jak i uczniów szkoły.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress