Policyjny pupil na emeryturze

2015-04-09

Batuta, pies patrolowo-trąpiący, która przez ostatnie lata pracowała w dąbrowskiej policji przeszła na emeryturę. Suczka spędzi ją u swojego przewodnika.

Fot. Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Przez 8 lat Batuta wraz ze swoim przewodnikiem asp. Dariuszem Muchą służyła w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. W 2007 r. suczka ukończyła kurs w Szkole Policji w Sułkowicach, skąd dostała przydział do dąbrowskiej komendy. Przez te 8 lat podejmowała setki tropień, poszukiwała zaginionych, sprawców napadów, kradzieży i włamań.

Na co dzień patrolowała ulice miasta i niejednokrotnie pomagała swojemu przewodnikowi dyscyplinować osoby, wobec których podejmowane były interwencje. Pracowała w każdych warunkach pogodowych, od bardzo wysokich temperatur do siarczystych mrozów.  Wygląd psa, ważącego kilkadziesiąt kilogramów budził respekt, jednakże bezwzględne posłuszeństwo i w gruncie rzeczy łagodne usposobienie, pozwalały Batucie na częsty kontakt z dziećmi. Każdego roku, Batuta wraz ze swoim przewodnikiem odwiedzała dzieci w szkołach, gdzie prezentowała swoje umiejętności, podczas gdy jej opiekun opowiadał, jak zachować się wobec agresywnego zwierzęcia i jaką należy wtedy przyjąć pozycję obronną.

-informuje Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Ulubieniec najmłodszych mieszkańców dąbrowy górniczej wielokrotnie uczestniczyła także w różnego rodzaju imprezach kulturalnych np. podczas festynów, pikników i innych imprez plenerowych. Batuta przeszła na zasłużoną emeryturę, którą spędzi wraz z przewodnikiem i jego rodziną który zapewni, że Batuta znajdzie u niego dobrą opiekę, świeżą wodę i pełną miskę.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress