Rynek na Placu Stulecia?

2015-04-24

Rynek na sosnowieckiej Patelni. Co na to mieszkańcy?

Ci starsi nazywają to miejsce Placem Stulecia, nieco młodsi od razu wiedzą, że mowa o Patelni. Planów na rewitalizację centrum jest wiele, jeden z nich to pojawienie się na Placu Stulecia Rynku.

Zobaczymy, w którym to kierunku pójdzie, być może w kierunku takim, aby sprzed Dworca PKP usunąć parking i ten teren zagospodarować właśnie na taką przestrzeń publiczną z fontanną, z miejscami dla restauracji, a być może jeszcze w jakimś innym kierunku.

- mówi Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego magistratu.

Dawniej tu była fontanna, ławeczki były, toalety, myślę, że to bardzo dobry pomysł.

- stwierdza mieszkaniec Sosnowca.

Koncepcja powstania rynku ma być wspólna. Mieszkańcy również zabiorą głos w tej sprawie, jak zawsze zdania są podzielone.

Byłbym raczej przeciw, wolałbym, żeby zostało tak jak jest,Rynek kojarzy mi się z tłokiem.

Miastu zależy przede wszystkim na oddzieleniu części rozrywkowej i zgiełku ulicznego. To w dużej mirze podniesie atrakcyjność Sosnowca.

Zależy nam na tym, aby ludzie do tego Sosnowca przyjechali, spotkali się ze znajomymi, miło spędzili w centrum miasta czas, aby czuli, że są mile widzianymi gośćmi, żeby nie spoglądali na ten ruch samochodów,autobusów, który nie służy.

- tłumaczy Rafał Łysy, rzecznik UM w Sosnowcu.

Może również okazać się , że z powodu przebudowy zostanie przenesiony pomnik Kiepury. Zdań na ten temat też jest wiele. Rzecznik sosnowieckiego magistratu tłumaczy.

Jeżeli po wszystkich analizach i konsultacjach, dojdziemy do wniosku, że spróbujemy przesunąć ciężar centrum Sosnowca w kierunku dworca, to będziemy rozważać przesunięcie samego pomnika. Jan Kiepura to symbol miasta i zasługuje, aby być bardziej eksponowany.

- informuje rzecznik sosnowieckiego magistratu.

Na pewno w tym pomogą konsultacje społeczne i praca sosnowieckich urzędników.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress