Sportowa Dzielnica

2015-04-22

Nie wiesz co ciekawego zrobić ze swoim wolnym czasem, lubisz sport i gry zespołowe? Jeśli tak to realizowany w Będzinie projekt Sportowa Dzielnica jest właśnie dla Ciebie.

Celem projektu Sportowa Dzielnica jest propagowanie aktywnego wypoczynku i zdrowego trybu życia. Dzięki naszym zajęciom indywidualnym i zespołowym mieszkańcy mają okazję poprawić zarówno własną kondycję jak i sylwetkę. Będzin jest jednym z nielicznych, jeśli nie jedynym miastem, w którym taki projekt funkcjonuje.

- wyjaśnia Łukasz Dytko z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie.

Od początku uruchomienia projektu mieszkańcy będzińskich osiedli spotykają się regularnie na parkietach sal gimnastycznych.

Nie było jeszcze tak, żeby się nie odbyła ta Sportowa Dzielnica, zawsze się odbywa w różnym składzie od najmłodszego do najstarszego.

-komentuje Michał Puto, mieszkaniec osiedla Ksawera.

Przychodzimy tu regularnie, dzięki dzisiejszej erze telefonów komórkowych i facebooka – tak się komunikujemy, jeśli tylko sala jest wolna dostajemy informację i się widzimy.

- mówi Mario Hodera, mieszkaniec Grodźca.

Najbardziej zaangażowani w Sportową Dzielnicę są mieszkańcy Ksawery i Grodźca, dla których ta inicjatywa jest bardzo ciekawa.

To świetna inicjatywa, szczególnie w takich trudnych czasach gdy nikt nie chce się ruszać, dzieciaki siedzą przed komputerami, widać to też czasem po frekwencji, ciężko jest nam zebrać drużynę do gry w siatkę. 10 osób to jest już luksus.

- ocenia Maciek Adamus, mieszkaniec Grodźca.

Sportowa Dzielnica to również zajęcia przeznaczone dla kobie. To właśnie wśród pań projekt ten cieszy się największą popularnością.

Zumba, BPU i inne tego typu zajęcia rzeczywiście cieszą się ogromną frekwencją, uczęszczają na nią panie zarówno młodsze jak i starsze. Mnie osobiście cieszy to, że frekwencja ta stale rośnie.

-mówi Łukasz Dytko.

Sportowa Dzielnica to projekt w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo zajęcia prowadzone w ramach projektu nie obciążą naszego portfela tak jak zajęcia prywatnych klubach fitness.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress