Sygnalizacja do wymiany

2015-04-24

W środę rozpoczęły się prace przy wymianie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Narutowicza, Wawel i Klimontowskiej. Jest to kolejny etap robót związanych z przebudową całego skrzyżowania.

Fot. UM Sosnowiec

Nowa sygnalizacja w systemie detekcji z sześcioma kamerami powstanie w ciągu trzech tygodni.  Do tej pory w ramach całej inwestycji przebudowany został przejazd tramwajowy. Ponadto w ramach prac poszerzony zostanie pas do lewoskrętu z ulicy Narutowicza w ulicę Klimontowską oraz wydłużony pas do skrętu w prawo – z ulicy Wawel w Narutowicza. Poszerzony zostanie również wyjazd z ul. Klimontowskiej. Będzie ona wyposażona w system detekcji z sześcioma kamerami

Cała przebudowa ma zakończyć się w lipcu, jej koszt wyniesie 3,6 mln zł. Remonty i modernizacje dróg od zawsze wiążą się z licznymi utrudnieniami w ruchu, dlatego kierowcy poruszający się po Sosnowcu muszą się liczyć z licznymi objazdami.

Kierowcy chcący przejechać z ulicy Wawel w ulicę Klimontowską będą musieli skorzystać z lewego pasa, bowiem środkowy na czas remontu będzie wyłączony. Z kolei skręt z ul. Narutowicza w ul. Klimontowską zostanie na czas przebudowy torowiska wyłączony, a objazd poprowadzony będzie przez rondo Ludwik.

-informuje Urząd Miejski w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress