„To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca…”

2015-04-28

Jak co roku pożegnanie klas maturalnych w II LO miało bardzo uroczysty charakter. Przy dźwiękach dzwonka i owacyjnych brawach młodszych kolegów trzecioklasiści wraz z wychowawcami po raz ostatni uroczyście zeszli  ze szkolnych schodów.

W platerańskiej auli tegoroczni maturzyści odebrali świadectwa ukończenia II LO oraz nagrody za osiągnięcia z rąk pani dyrektor Doroty Leszczyńskiej, wychowawców i wyjątkowych gości – prezydenta Sosnowca – pana Arkadiusza Chęcińskiego i pełnomocnika prezydenta d.s. oświaty pana Zbigniewa Byszewskiego. Podziękowania za trud włożony w wychowanie oraz zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły otrzymali także rodzice.

Niespodzianką było ufundowanie „złotego indeksu” przez władze WSB dla absolwenta II LO. Otrzymała go Katarzyna Zimna z kl. III a. Nie zabrakło także nagrody specjalnej przyznawanej przez Samorząd Uczniowski, która w tym roku trafiła w ręce Moniki Zamożniewicz. Pamiątkowe upominki od uczniów klas drugich otrzymali wszyscy opuszczający szkolne mury maturzyści. Po pożegnalnej piosence, wykonanej brawurowo przez absolwenta klasy III b Piotra Małysę, atmosfera zrobiła się naprawdę wzruszająca, a najmłodsi absolwenci Plater ruszyli do sal na ostatnie spotkanie z wychowawcami.

mgr Iwona Milcarz-nauczyciel matematyki II LO im.E.Plater

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress