Wiceprzewodniczący Rady zrezygnował

2015-04-15

13 kwietnia w czasie sesji Rady Miejskiej w Czeladzi, radni przyjęli rezygnację Stanisława Pisarka z funkcji wiceprzewodniczącego.


 Fot. UM Czeladź

Informacja pojawiła się na stronie Wojciecha Maćkowskiego, radnego Rady Miejskiej w Czeladzi.

Decyzja – byłego już wiceprzewodniczącego zbiega się ze studniówką rządów obecnego burmistrza- możemy przeczytać na stronie radnego.

Już na poprzedniej sesji, na której większość radnych zdecydowała o emisji obligacji na kwotę przeszło 17 mln. zł wiceprzewodniczący – głosując przeciwko, zapowiedział rezygnację z funkcji.

Stanisław Pisarek tak uzasadnił swój protest przeciwko dalszemu zadłużaniu miasta:

„Bo większość z wyznaczonych celów to klasyczna konsumpcja, a nie inwestycje, które przyniosą miastu wymierne korzyści. A na konsumpcję nas dziś po prostu nie stać. Już nie mówiąc, że w naszym WPF (Wieloletni Plan Finansowy) kwoty są po prostu wzięte z kapelusza, a nie z rzeczywistych wyliczeń.”

Szkoda jednak, że osoba decydująca się na działalność polityczną już po 4 miesiącach zmienia zdanie i rezygnuje z funkcji. O powody zapytałem osobiście jeszcze przed głosowaniem. Szkoda mi też skądinąd bardzo sympatycznego pana Staszka. W związku z tym przy podjęciu decyzji o odwołaniu wstrzymałem się od głosu, co także uczyniło jeszcze kilku radnych.

Źródło: wojciechmackowski.pl

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress