„Z jezykami obcymi po Europie”

2015-04-03

19 marca bieżącego roku odbyła się już organizowanego przez I Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Sosnowcu. Konkurs wymaga od uczestników dobrej znajomości 2 języków obcych. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 72 uczniów szkół średnich z województwa śląskiego.

II Liceum Ogólnokształcące imienia Emilii Plater w Sosnowcu reprezentowały dwie uczennice z klasy 2a, Agnieszka Gucwa i Magdalena Jach, podopieczne mgr Anny Miś (język angielski) oraz mgr Ewy Łudzień (język francuski). Obie pisały test z języka angielskiego oraz francuskiego, w proporcjach odpowiednio 70% na 30%. Wyniki naszych reprezentantek okazały się bardzo zadowalające. Agnieszka została laureatką konkursu i zajęła III miejsce ex aequo z Natalią Mecner z I LO w Katowicach, a Magda otrzymała wyróżnienie.

W dniu dzisiejszym, 31 marca 2015 roku, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom i finalistom konkursu, w którym w sumie nagrodzono 6 osób. Cieszymy się niezmiernie, że wśród niewielkiej ilości nagrodzonych, znalazły się aż dwie osoby z naszego liceum.

opracowanie tekstu: mgr Anna Miś

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress