Sosnowiec wygrał w prezydenckim konkursie dobry klimat dla rodziny

2015-05-18

Sosnowiec na najwyższym stopniu podium.W Międzynarodowym Dniu Rodziny rozstrzygnięty został konkurs dla samorządów „Dobry Klimat dla Rodziny”. Zagłębiowskie miasto triumfowało w kategorii Wspieranie rodzin sprawujących opiekę nad osobami niepełnosprawnymi.

 Wygrana dopinguje nas do dalszych działań. Pokazuje, że warto inwestować w to co najważniejsze w naszym społeczeństwie – w rodziny. Edukacja, przygotowanie do zawodu czy zapewnienie mieszkań zintegrowanych niepełnosprawnym, to jeszcze nie wszystko co mamy w planach. W tym roku chcemy stworzyć ogród polisensoryczny czy zaplanować dalszy rozwój mieszkalnictwa i edukacji. Na pewno nasza wygrana to duży sukces, ale jeszcze wiele przed nami.

- mówiła podczas wręczenia nagród Anna Jedynak, zastępca prezydenta Sosnowca, która w imieniu prezydenta miasta Arkadiusza Chęcińskiego odebrała nagrodę podczas uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie.

Wraz z Anną Jedynak nagrodę odebrali Iwona Durek-Sypek, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu oraz Leszek Falis, dyrektor sosnowieckiego Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia.

Organizatorem konkursu był prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką Anną. Nagrody przyznano w trzech kategoriach. „Wspieranie rodzin sprawujących opiekę nad osobami niepełnosprawnymi”, „Wyrównywanie szans edukacyjnych” i „Samorząd przyjazny seniorom”. Oprócz Sosnowca triumfowały Wisznice i Darłowo.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress