Angielski nie przysporzył maturzystom problemu

2015-05-06

Tegoroczni maturzyści mają za sobą pierwsze dni egzaminów. Dziś uczniowie zmierzyli się z angielskim. Jak im poszło?

Wrażenia maturzystów, którzy zmierzyli się z językiem angielskim na poziomie podstawowy są bardzo dobre. Wiele osób uznało ten egzamin za łatwy, by nie powiedzieć banalny.

Rozumienie ze słuchu nie sprawiło maturzystom żadnego problemu. W trakcie tego zadania pojawiło się nagranie o dziewczynie, która wygrała konkurs, drugie nagranie dotyczyło hałasu.

Uczniowie zgodnie przyznają, że największy problem przysporzyło im zadanie polegające na napisaniu maila, ponieważ musieli zmieścić się w podanym limicie słów.

Tegoroczna matura związana jest z pewnymi zmianami. W tym roku uczniowie kończący licea przystąpią do większej ilości egzaminów niż ich koledzy z techników (którzy zdają maturę na starych zasadach). Oprócz trzech obowiązkowych egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym (język polski, obcy, matematyka) i dwóch ustnych (język polski i obcy) licealiści obowiązkowo muszą przystąpić do egzaminu z przedmiotu dodatkowego i to na poziomie rozszerzonym.

Na szczęście dodatkowego przedmiotu nie można nie zdać. Nawet jeśli  ktoś uzyska 0 punktów, to i tak dostanie świadectwo. Wynik będzie jednak brany pod uwagę przy rekrutacji na studia, więc może on pokrzyżować plany związane z otrzymaniem indeksu na wybranej uczelni.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress