Będzińscy rycerze mistrzami świata

2015-05-08

Na mistrzostwach świata w sportowych walkach rycerskich federacji IMCF w Malborku reprezentacja Polski na 10 konkurencji zdobyła 6 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale (w tym wszystkie złote w walkach drużynowych).


Rycerze zawodnicy z Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin -Tomasz Konopka i Sebastian Kozera walczyli w drużynie 16-osobowej, która zwycięskim finałem z USA przypieczętowała komplet zwycięstw polskiej reprezentacji.

To wielki sukces polskiej reprezentacji i będzińskich rycerzy oraz absolutna supremacja Polski na tych mistrzostwach.
Sportowe walki rycerskie to nowa dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu, która wyrosła z rekonstrukcji historycznych i funkcjonuje w powiązaniu z nimi.

W Polsce walki rycerskie odbywają się na licznych turniejach i imprezach historycznych, ale także sportowych. Utworzone w 2011 r. Polskie Stowarzyszenie Walk Rycerskich (którego członkiem zarządu i sekretarzem jest Tomasz Konopka) organizuje i przeprowadza cykliczne halowe rycerskie walki sportowe w ramach pierwszej tego typu ligi na świecie Polskiej Ligi Walk Rycerskich oraz wyłania reprezentację Polski.

W ramach ligi będzińscy rycerze tworzą wraz z innymi zawodnikami z południa Polski drużynę Bojowy Hufiec Południa.

Rycerskie walki sportowe rozwijają się na całym świecie. Na mistrzostwach w Malborku obecnych było 26 reprezentacji ze wszystkich kontynentów m.in. z USA, Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Argentyny i RPA.

Walki toczone były indywidualnie: na miecz i tarczę, miecze długie, broń drzewcową wśród mężczyzn i kobiet oraz drużynowo w drużynach trzyosobowych (kobiety), pięcioosobowych, dziesięcioosobowych i szesnastoosobowych.

Informację nadesłał Tomasz Konopka z Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress