Człowiek legenda – Jerzy Antkowiak

2015-05-21

Benefis słynnego kreatora mody i stylisty zoorganizowany został z okazji 80- tej rocznicy urodzin jubilata oraz 10 – lecia współpracy z CKZiU w Sosnowcu.Człowiek – legenda, człowiek – instytucja. Taki nasz polski Karl Lagerfeld, czyli Jerzy Antkowiak.

Jadwiga Grabowska, piszczotliwie nazywana przez Antkowiaka „Grabolką” była jego pierwszą dyrektorką od spraw mody. Dziś to Jerzy Antkowiak jest mentorem i mistrzem dla uczniów sosnowieckiego Technikum nr 7, Projektowania i Stylizacji i Ubioru, którzy przygotowali dla niego prezent.

Obchodzimy benefis Jerzego Antkowiaka, 80- te urodziny, drugi mały jubileusz to 10-lecie współpracy z naszą szkołą.

- mówi Grażyna Siepielska  - Bałaban, wicedyrektor ds. kształcenia zawodowego i praktycznego CKZiU w Sosnowcu.

W cyklicznych warsztatach z legendą mody polskiej młodzi ludzie uczą się nie tylko zawodu, ale także poznają drapieżny świat mody.

Jerzy Antkowiak, to człowiek, który jest żywą legendą, jego twórczość może inspirować, jego osiągnięcia są po prostu bardzo znaczące w polskiej modzie.

- stwierdza Michał Niedopytalski, uczeń Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru.

Bardzo mi się podoba to, co mam na sobie, bo krój jest bardzo wygodny, jeżeli chodzi o spódnicę to jest genialna i kolor jest stonowany i to mi się bardzo podoba.

- zdradza Ewelina Gusiarz, uczennica Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru.

Na scenie oprócz projektów Jerzego Antkowiaka nie zabrakło prezentacji uczniów. W pokazie mody „My 2015” zaprezntował swoje umiejętności Michał.Bo na efekt pracuje się latami. Najważniejsze to tworzyć własny styl i pozostawać sobą. A czego swojemu mentorowi w dniu urodzin życzyli uczniowie.

Wszystkiego naprawdę najlepszego, zdrowia, dużo pomysłów, zjawiskowych projektów, dużo wywiadów i gratulacji i wszystkiego najlepszego.

- dodaje Emilia Dziuba, Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru.

My do życzeń się dołączamy, bo jak mówili wielcy tego świata, moda przemija, ale styl pozostaje.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress