Gala Innowacji „Innowator 2015„

2015-05-22

21 maja w Hotelu Pogoria Residence odbył się uroczysty Wieczór Biznesowy, podczas którego Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Prezydent Dąbrowy Górniczej uhonorowali przedstawicieli świata nauki i biznesu tytułem „Innowator 2015„ i „Super Innowator 2015„.

Tegoroczna druga Gala Biznesu jest ewidentnym przykładem tego, że również wśród przedsiębiorców, praktyków biznesu Dąbrowy Górniczej, Zagłębia Dąbrowskiego, ale również Województwa Śląskiego znajduje się bardzo duża grupa małych, średnich przedsiębiorstw, które mogą poszczycić się innowacyjnością.

- wyjaśnia prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W tym roku tytuł Super Innowatora 2015 powędrował między innymi do Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG.

Z jednej strony jest to dla nas na pewno duże wyróżnienie, a z drugiej strony potwierdzenie, że to co robimy na polu innowacyjności ma swoje odzwierciedlenie chociażby w tego typu nagrodach. Nagroda to jest przyjemność jednak realia są takie, że rzeczywiście potrafimy jako Instytut Technologii Innowacyjnych EMAG sprostać wyzwaniom na miarę światowych rozwiązań.

- ocenia prof. nadzw. dr hab. inż.Stanisław Trenczek, dyrektor Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG.

Tytułem Super Innowatora uhonorowano również Dąbrowę Górnicza. Jak podkreślał prezydent Zbigniew Podraza w ostatnich 9 latach miasto, którym zarządza ruszyło niczym rozpędzona lokomotywa.

Myślę, że słowo innowacja już trwale zaczyna funkcjonować w mediach, polityce, gospodarce. To co robi Wyższa Szkoła Biznesu zasługuje na naprawdę olbrzymią uwagę. To nie tylko promocja innowacyjności, ale również promocja tych którzy się przedstawiają, tych którzy w tym uczestniczą w tych spotkaniach oraz oczywiście jest to również promocja Dąbrowy Górniczej.

- komentuje Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Otrzymanie tytułu „Innowatora” jest nie tylko formą docenienia przedstawicieli świata nauki i przedsiębiorstw. Jak zauważa wyróżniony w ubiegłym roku Radosław Musiał tak prestiżowy tytuł ułatwia firmie dalszy rozwój.

Wiele osób zauważyło w zeszłym roku naszą nagrodę, dzięki czemu firma od momentu otrzymania nagrody do dzisiaj mocno rozwinęła się na lokalnym rynku. Tym bardziej jestem zadowolony z dzisiejszego wyróżnienia ponieważ w zeszłym roku odbierałem nagrodę osobiście jako firma Musiał Group, a dzisiaj jako wiceprezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Zagłębia Dąbrowskiego. To zaszczyt odebrać nagrodę dla naszego stowarzyszenia, które założyliśmy pół roku temu.

- mówi Radosław Musiał, właściciel Musiał Group, wiceprezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Zagłębia Dąbrowskiego.

Uroczysta gala była podsumowaniem pierwszego dnia Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Innowacje i Przedsiębiorczość„ zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Zdecydowana większość projektów unijnych nastawiona jest na innowacyjność, na współpracę nauki z biznesem stąd pomysł na zorganizowanie we współpracy z partnerami naukowymi: Katedrą Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Zakładem Innowacji Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie debaty, forum wymiany informacji na temat innowacji i przedsiębiorczości. 

- tłumaczy prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Jak podkreśła rektor WSB program konferencji został skomponowany w taki sposób, aby stworzyć możliwości rozmowy na temat innowacyjności zarówno przedstawicielom świata nauki jak i praktykom oraz przedstawicielom biznesu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress