Lato w Teatrze Zagłębia

2015-05-22

Teatr Zagłębia zaprasza młodzież w wieku 13-16 lat do udziału w bezpłatnych wakacyjnych warsztatach teatralnych w Teatrze Zagłębia. Projekt „Tak to widzę: szkoła” organizowany jest w ramach akcji „Lato w teatrze” i dofinansowany został przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

W ramach projektu odbędą się warsztaty w trzech grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej oraz multimedialnej. Codziennie przez dwa tygodnie uczestnicy będą pracować nad spektaklem pod opieką profesjonalnych artystów. Na koniec przedstawienie zostanie dwukrotnie zaprezentowane publiczności na scenie Teatru Zagłębia.

Tematem projektu jest szkoła i edukacja – to jak młodzież widzi w niej swoje miejsce – czy czuje się jego partnerem, jakie ma doświadczenia związane z byciem ocenianym, co ją inspiruje, porusza i daje pozytywną energię. To wypowiedzi, przemyślenia i skojarzenia związane z doświadczeniem edukacji będą najważniejsze – one staną się tworzywem spektaklu.

Warsztaty będą odbywały się od 3 do 14 sierpnia br. w godz. 9:00-15:00. Pokazy finałowe zaplanowane są na dni 15-16 sierpnia br. Uczestnictwo warsztatach jest bezpłatne pod warunkiem udziału w całym dwutygodniowym cyklu oraz w spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się 22 czerwca br.

 Nabór trwa do 15 czerwca. Warunkiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z częścią opisową oraz wysłanie go pocztą elektroniczną bądź dostarczenie do Biura Obsługi Widzów Teatru Zagłębia do 15 czerwca. Liczba miejsc jest ograniczona, o zakwalifikowaniu się do projektu uczestnicy zostaną powiadomieni do 18 czerwca br.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać na stronie: www.teatrzaglebia.pl

Informacje organizacyjne:
Ewa Koralewska
Biuro Obsługi Widzów Teatru Zagłębia
Pon-Pt: 8:00-15:00
tel. 32 266 11 27
www.teatrzaglebia.pl
e.koralewska@teatrzaglebia.pl

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress