Międzybiblioteczny Turniej Wiedzy o Bibliotece

2015-05-15

W ramach Tygodnia Bibliotek w będzińskiej książnicy zorganizowano Międzybiblioteczny Turniej Wiedzy o Bibliotece. Zabawa skierowana do młodych czytelników rozpoczęła się w miejskich podziemiach.


Od godziny 9.00 dzieci zwiedzały podziemia zamku, są zadowolone. Myślę, że pozwoliło im to poznać historię tego miasta.

- mówi Agnieszka Skwara, z-ce dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej.

Turniej zainicjowany przez bibliotekarzy oddziałów dziecięcych służy upowszechnianiu wśród najmłodszych wiedzy na temat biblioteki oraz promowaniu czytelnictwa.

Myślę, że to nie tylko forma promowania czytelnictwa, to również forma promowania małej ojczyzny. Młodzież, dzieci, maluch przygotowując się do dzisiejszej uroczystości, odbywały warsztaty, spotkania, uczyły się i bawiły się. Myślę, że to jest najważniejsze.

-ocenia Monika Bednarska – Bajer, dyrektor Zespołu Szkół nr 8 w Sosnowcu

W bibliotecznym turnieju zmierzyli się ze sobą przedstawiciele trzech zagłębiowskich miast.

Nasze dzieci z Zagłębia walczył, a może inaczej rywalizowały w turnieju wiedzy o bibliotece. Ja jestem przekonany, że dzieci nie tylko ze sobą rywalizowały, ale przede wszystkim przyszły po to, żeby się dobrze bawić.

- komentuje Sebastian Szaleniec, pełnomocnik prezydenta Będzina.

Tej dobrej zabaw podczas Międzybibliotecznego Turnieju Wiedzy o Bibliotece nie brakowało. Najmłodszym dopisywały znakomite humory. Choć podczas turnieju bibliotek pojawiła się nutka rywalizacji to najważniejsza była jednak dobra zabawa.

U nas podczas turnieju nie ma przegranych, wszyscy mają wyjść z turnieju zadowoleni, uśmiechnięci, pełni wrażeń, emocji. Mamy nadzieję organizując turniej i przeprowadzając go, że wszystkie dzieci będą zadowolone.

- mówi Celina Nowak, z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Na buziach uczestników turnieju tych uśmiechów nie brakowało i choć na zewnątrz było bardzo deszczowo to w budynku biblioteki gwarno i wesoło.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress