MKS śladami Bundesligi

2015-05-13

Mimo że dla beniaminka sezon dobiegł końca, MKS Dąbrowa Górnicza wybrał się na mecz wyjazdowy do Frankfurtu.

 Fot. MKS Dąbrowa Górnicza

Nie chodzi jednak o starcie dąbrowskich koszykarzy, a o staż we Fraport Skyliners, szóstej drużynie rundy zasadniczej niemieckiej Beko Basketball-Bundesligi, na który wybrał się Damian Juszczyk, menedżer ds. mediów i PR klubu z Zagłębia.

Celem kilkudniowego pobytu przedstawiciela MKS-u Dąbrowa Górnicza w Niemczech jest zapoznanie się z poziomem organizacyjnym i sportowym w jednym z czołowych klubów Bundesligi.

Już pierwszy dzień, zakończony zwycięstwem gospodarzy w play-offach nad Bayernem Monachium zaowocował mnóstwem wrażeń, ciekawych spostrzeżeń i… interesujących notatek. Na dodatek wygląda na to, że udało się przynieść miejscowym szczęście.

– mówi Damian Juszczyk, menedżer ds. mediów i PR MKS-u.

Po Frankfurcie, czas na Monachium

Po wtorkowym zaznajomieniu się z robiącą wrażenie infrastrukturą Fraport Skyliners i emocjach meczowych, w kolejnych dniach przyjdzie czas na szczegółową analizę działań klubu z Frankfurtu m.in. w zakresie zarządzania, marketingu, organizacji i szkolenia młodzieży. W czwartek dąbrowski rzecznik odwiedzi także monachijską halę Audi Dome, w której mistrzowie Niemiec podejmować będą Skyliners w ramach kolejnej odsłony walki o tytuł najlepszej ekipy w kraju.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress