Nagrody Melpomeny

2015-05-27

Już po raz ósmy na scenie będzińskiego Ośrodka Kultury spotkali się miłośnicy teatru. Podczas przesłuchań zespołów teatralnych wyłonieni zostali najlepsi uczestnicy tegorocznych VIII Szkolnych Spotkań z Melpomeną. 

Członkowie zgodnie twierdzili, że poziom prezentowanych w tym roku przedstawień był wysoki, dlatego niełatwo było podjąć decyzję kogo nagrodzić.ceniając młodych aktorów, brało pod uwagę dobór repertuaru, rozwiązania inscenizacyjne, grę aktorską, reżyserię i kostiumy.

Pierwsze miejsce ex aequo zajęła grupa teatralna „ani Ani ani Reni” z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Będzinie za spektakl „Kopciuszek” oraz grupa teatralna „Nieobliczalni” ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Katowicach za spektakl „Tajemniczy ogród”.

W kategorii gimnazjum miejsce pierwsze przyznane zostało grupie teatralnej „Nasza Jedyna” z Gimnazjum nr 1 w Będzinie za spektakl „Niebieski Ptak”.

Wśród nagrodzonych za role aktorskie, znaleźli się: Aleksandra Korzec za rolę Kopciuszka (w spektaklu „Babcia Czerwonego Kapturka ogłasza strajk”), Marcel Ciszewski za rolę Herolda, Natalia Kaczmarek za rolę Kopciuszka, Karolina Rozpędek za rolę Sławka (Słoika), Maja Jędruch za rolę Marcelki, Maksymilian Pawłowski za rolę Diabła Boruty, Amelia Janowska za rolę Klary, Piotr Starzyk za rolę Colina, Wiktoria Kasińska za rolę Pani Medox. W kategorii gimnazjum: Grzegorz Dróżdż za rolę Grubego Szczęścia, Krystyna Wolan za rolę Czarownicy.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress