Napad na stację paliw

2015-05-07

Uzbrojony mężczyzna napada na stację benzynową w Sosnowcu, terroryzuje personel i dokonuje kradzieży. Sceny, które dzisiaj rano rozegrały się na jednej ze stacji benzynowych w Sosnowcu, wyglądały bardzo groźnie. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

Fot. Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Mężczyzna w kominiarce wbiegł z bronią w ręku do budynku stacji paliw. Obezwładnił jednego z pracowników, a kasjerce zagroził pistoletem i zażądał wydania pieniędzy. Na szczęście była to tylko symulacja zdarzenia, z jakim mogą spotkać się w swojej pracy sprzedawcy różnych placówek handlowych. Policjant prowadzący szkolenie przedstawił różne mechanizmy działania sprawców oraz omówił zasady zachowania się przed, w trakcie oraz po napadzie.

- informuje Komenda Miejska Policji w Sosnowcu.

Prowadzący szkolenie policjant z sosnowieckiej komendy przedstawił pracownikom stacji paliw wiele wskazówek i uwag związanych z ewentualnym napadem rabunkowym oraz innymi zagrożeniami. Pracownicy zostali między innymi poinformowani, że ważny jest każdy szczegół, który może zostać odtworzony przez świadka zdarzenia i przekazany patrolowi policji skierowanemu na miejsce.

Podstawowym aspektem na jaki zwrócił uwagę prowadzący szkolenie, było bezpieczeństwo każdej osoby, która mogłaby znaleźć się w sytuacji analogicznej do symulowanego napadu. Chodzi o bezpieczeństwo zarówno pracowników stacji paliw, jak i ich klientów.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress