Nowy komendant policji w Sosnowcu

2015-05-06

Sosnowiecka Policja ma nowego Komendanta. Od teraz będzie nim mł. insp. Dominik Łączyk, który wcześniej pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie.

Fot. UM Sosnowiec

Uroczystego wprowadzenia w obecności Arkadiusza Chęcińskiego, prezydenta Sosnowca dokonał insp. Roman Rabsztyn – Pierwszy Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Serdecznie gratulujemy nowemu Komendantowi i życzymy sukcesów w pełnieniu służby na rzecz mieszkańców Sosnowca. Jako prezydent Sosnowca mogę zadeklarować pełne wsparcie.

 – powiedział Arkadiusz Chęciński.

W uroczystym powołaniu brali również udział: Mateusz Rykała pierwszy zastępca prezydenta, Michał Potoczny, przewodniczący Rady Miejskiej oraz przedstawiciele prokuratury, duchowieństwa i sosnowieccy policjanci.

Mł. insp. Dominik Łączyk zastąpił na stanowisku Komendanta inspektora Andrzeja Poprawę, który odszedł na emeryturę. Nowy szef od początku swojej służby (1992 rok), związany jest z sosnowiecką Policją. Kilkanaście lat pełnił służbę w tej jednostce, przechodząc przez wiele szczebli kariery zawodowej. Oprócz Będzina, wcześniej dowodził jednostkami Policji w Piekarach Śląskich oraz Myszkowie. Jest też mieszkańcem Sosnowca, zna dobrze to miasto, jego specyfikę oraz mieszańców.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress